IV Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek - Kobylany 2017

Kliknij aby powiększyćCelem przewodnim spotkania było utrwalenie tradycji świąt Bożego Narodzenia, śpiewu kolęd i pastorałek, ich popularyzacja, a ponadto umożliwienie twórczej konfrontacji osiągnięć wykonawców. Czwarta już edycja Przeglądu odbyła się w niedzielę 15 stycznia 2017r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol. Swoją obecnością zaszczycił tego dnia Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, oraz Pani Elżbieta Iwaniuk – Radna Powiatu Bialskiego reprezentująca Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Przegląd przeznaczony był dla solistów i zespołów z powiatu bialskiego. Do przeglądu zgłosiło się 32 solistów oraz 4 zespoły. Uczestnicy występowali w 5 kategoriach. Każdy solista i zespół wykonywał jedną kolędę lub pastorałkę a capella, z akompaniamentem lub z podkładem muzycznym.

Kliknij aby powiększyćWalory głosowe, własną interpretację, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny oceniało Jury powołane przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w składzie:

Pan Mariusz Polak – wokalista, akordeonista, kierownik Kapeli Podwórkowej Klawa Ferajna

Pani Marta Daniluk – pracownik Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, oraz

Pan Arkadiusz Juźko – nauczyciel muzyki, klarnecista oraz saksofonista w Kapeli podwórkowej Klawa Ferajna.

Za nagłośnienie i akompaniament odpowiedzialny był Pan Andrzej Maziejuk – instruktor zespołu Hard Gock, nauczyciel muzyki Z.S. im. Orła Białego w Kobylanach oraz Zespół Hard Gock działający przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

Po burzliwych obradach Przewodniczący Jury Pan Mariusz Polak podkreślił wysoki poziom wykonawców i pogratulował uczestnikom, że kultywują i pielęgnują tradycję kolędowania. W rym roku Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących wykonawców:

W kategorii klasa I-III:

I miejsce: Marek Maciuk z Koroszczyna za kolędę „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy"

II miejsce: Ignacy Chaber z Terespola za kolędę  „Lulajże Jezuniu”

III miejsce: Oliwia Urbańska z Białej Podlaskiej za wykonanie kolędy „O gwiazdo betlejemska”

Wyróżniono Gabrielę Szkuta z Terespola za wykonanie „Wigilijnej pastorałki”

W kategorii klasy IV-VI postanowiono przyznać:

I miejsce: Martyna Malczuk z Terespola za wykonanie kolędy „Nie było miejsca”

II miejsce: Adam Chaber z Terespola za wykonanie kolędy „Nie było miejsca”

III miejsce: Aleksandra Sacharczuk z Kodnia za wykonanie „Wigilijnej pastorałki”

Wyróżniono Alana Zielonkę z Terespola za kolędę „Jezus malusieńki”

W kategorii gimnazjum:

I miejsce: Patrycja Dyczkowska z Koroszczyna za kolędę „Dzisiaj w Betlejem”

II miejsce: Julia Reszotnik z Małaszewicz Dużych za wykonanie kolędy „Nie było miejsca”

W tej kategorii przyznano wyróżnienie dla Kajetana Taruc z Kijowca za pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”

W kategorii ponadgimnazjalne i starsze:

I miejsce: Kamila Bartniczuk z Krzyczewa za wykonanie „Kolędy dla nieobecnych”

II miejsce: Diana Marczak z Dobrynia Dużego za pastorałkę „Maleńka miłość”

III miejsce: Barbara Taruc z Kijowca za wykonanie kolędy „Cicha noc”

Wyróżniono Andrzeja Witkowskiego z Bohukał za kolędę „Wśród nocnej ciszy”

Kliknij aby powiększyćW kategorii zespoły:

I miejsce: Zespół Łobaczewianki z Łobaczewa Małego za wykonanie kolędy „Jezus Malusieńki”

II miejsce: Zespół Hard Gock działający przy GCK w Kobylanach za wykonanie kolędy „Mizerna cicha”

III miejsce: Zespół Kalina z Perkowic za wykonanie „Północ już była”

W tej kategorii wyróżniono Zespół Śpiewaczy Dobrynianki z Dobrynia za wykonanie pastorałki „Cóż to proszę za nowina”.

Kliknij aby powiększyćNagrodzeni uczestnicy Przeglądu otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozakonkursowo na scenie wystąpili: Wiktoria Bułhak z Tuliłowa z pastorałką „Dlaczego dzisiaj”, Emilia Marczak z Dobrynia z pastorałką „Śpiewajmy Jezusowi” oraz Lena Kondratiuk z Dobrynia z pastorałką „Mroźna cisza”.  Również nagrodzono ich drobnymi upominkami.

Organizatorzy IV Powiatowego Noworocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek serdecznie gratulują wszystkim laureatom, a uczestnikom oraz przybyłym gościom dziękują za udział w tymże spotkaniu. Jest Nam niezmiernie miło, że poziom i warunki wokalne uczestników są coraz lepsze, a przegląd z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Informujemy, iż w siedzibie GCK (Kobylany, Pl. R. Kaczorowskiego 1)
można otrzymać dyplomy osób, kóre nie odebrały ich podczas Przeglądu.