FACEBOOK
BIP
BIP

LKS SŁAWATYCZE - TWIERDZA KOBYLANY 1:2

W dniu 10 września na boisku sportowym w Sławatyczach odbył się mecz o mistrzostwo klasy A pomiędzy LKS Sławatycze a Twierdzą Kobylany. Od pierwszej minuty spotkania gospodarze starali się jak najszybciej strzelić bramkę i uspokoić wynik. Po kilku nieudanych próbach goście zaczęli przejmować inicjatywę w meczu. Liczne ataki przyniosły efekt w postaci bramki Karola Nowickiego, który strzałem po długim rogu bramki pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Do przerwy był wynik 1:0 dla Twierdzy.

Po przerwie mecz toczył się niemalże identycznie jak w 1 połowie spotkania. W końcówce meczu, po wywalczonym rzucie wolnym, mogliśmy się cieszyć z drugiej bramki. Po oddanym strzale naszego zawodnika ze stałego fragmentu gry w światło bramki, bramkarz drużyny przeciwnej sparował piłkę do boku, lecz znalazł się tam Kamil Poczynajło i dobitką strzelił bramkę. W 90 minucie miał miejsce incydent, który wpłynął na niekorzyść Naszej drużyny. Podczas walki o piłkę, naszego zawodnika z zawodnikiem drużyny przeciwnej, w starciu został poszkodowany piłkarz Sławatycz. W tym momencie nasza drużyna utrzymywała się przy piłce i znając regułę FAIR-PLAY Twierdza wykopała piłkę na aut, ponieważ zawodnik drużyny przeciwnej leżał na murawie. Gospodarze zaś nie zachowali się FAIR-PLAY i zamiast oddać piłkę, strzałem w światło bramki pokonali bramkarza… Pomimo zaistniałej sytuacji cieszymy się ze zwycięstwa i kolejnych punktów 😉

Bramki: Karol Nowicki,Kamil Poczynajło,

Skład: Mincewicz – Kuśmierczyk, Piasecki K., Kukawski, Markowski – Szymański, Nowicki K., Wereda, Poczynajło K. – Piasecki S., Oniszczuk D.

Rezerwowi:   Sawczuk, Mularewicz,  Iwaniuk, Jóźwik,  Krawczyk.