V POWIATOWY NOWOROCZNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK - Kobylany 2018

Kliknij aby powiększyćW minioną niedzielę 14 stycznia 2018r. odbyła się V edycja Powiatowego Noworocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Wszystkich przybyłych uczestników i gości przywitał Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest. Swoją obecnością zaszczyciła tego dnia Pani Elżbieta Iwaniuk – Radna Powiatu Bialskiego reprezentująca Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Przegląd jak co roku przeznaczony był dla solistów i zespołów z powiatu bialskiego. Do konkursu zgłosiło się 34 solistów oraz 5 zespołów. Uczestnicy występowali w 5 kategoriach. Każdy solista i zespół wykonywał jedną kolędę lub pastorałkę z akompaniamentem lub z podkładem muzycznym.

Wykonawców oceniało Jury powołane przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w składzie:

Pan Sławomir Mielniczuk - skrzypek, członek Kapeli Podlasiacy i Kapeli podwórkowej Klawa Ferajna;

Pani Marta Daniluk – pracownik Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, oraz

Pan Arkadiusz Juźko – nauczyciel muzyki, klarnecista oraz saksofonista w Kapeli podwórkowej Klawa Ferajna.

Po wnikliwych obradach Przewodniczący Jury Pan Sławomir Mielniczuk zaznaczył, iż uczestnicy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie, pogratulował za kultywowanie i pielęgnowanie tradycji kolędowania, a następnie wręczono nagrody i wyróżnienia następującym wykonawcom:

W kategorii klasa I-III:

I miejsce: Emilia Marczak z Dobrynia

II miejsce: Wiktoria Kamecka z Rossosza

III miejsce: Oliwia Jaszczuk z Rossosza

Wyróżniono: Aleksandrę Bojarską z Kobylan

W kategorii klasy IV-VI postanowiono przyznać:

I miejsce: Aleksandra Leonarcik z Rakowisk

II miejsce: Adam Chaber z Terespola

III miejsce: Oliwia Dobrolińska z Małaszewicz

Wyróżniono: Oliwię Czech z Rossosza

W kategorii klasy VII, II i III gimnazjum:

I miejsce: Milena Meleszczuk z Rossosza

II miejsce: Gabriela Dąbrowska z Rossosza

III miejsce: Julia Reszotnik z Małaszewicz Dużych

W tej kategorii przyznano wyróżnienie dla Aleksandry Derlukiewicz z Rossosza

W kategorii ponadgimnazjalne i starsze:

I miejsce: Zuzanna Wic z Terespola

II miejsce: Patrycja Dyczkowska z Koroszczyna

III miejsce:  --------------------

Wyróżniono: Barbarę Taruc z Kijowca

W kategorii zespoły:

I miejsce: Zespół „Olszyna” z Olszyna

II miejsce: Zespół „Presto” z Rossosza

III miejsce: Zespół „Twelve” działający przy GCK w Kobylanach

W tej kategorii wyróżniono: Zespół Łobaczewianki z Łobaczewa Małego oraz Zespół „Jutrzenka” ze Sławacinka Starego.

Nagrodzeni uczestnicy Przeglądu otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast pozostali dyplomy za udział i słodki upominek.  Pozakonkursowo na scenie wystąpił: Karol Bojarski z Kobylan.

Organizatorzy V Powiatowego Noworocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek serdecznie gratulują wszystkim laureatom, a uczestnikom oraz przybyłym gościom dziękują za obecność. Cieszymy się, że przegląd z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a warunki wokalne uczestników są na coraz wyższym poziomie.

Magdalena Jaszczuk