FERIE ZIMOWE Z GMINNYM CENTRUM KULTURY

Kliknij aby powiększyćTegoroczne ferie z Gminnym Centrum Kultury rozpoczęły się 5 lutego i trwały do soboty 10 lutego 2018r. Jak co roku na uczestników zajęć czekało szereg atrakcji, nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu. Pierwszym punktem tygodniowego planu były warsztaty plastyczne dla dzieci oraz III edycja Master Szefa – warsztatów kulinarnych dla miłośników eksperymentowania w kuchni. W świetlicach wiejskich w Małaszewiczach, Małaszewiczach Dużych i Łobaczewie Małym młodzi kucharze mieli możliwość poznania tajników przyrządzania potraw regionalnych: pieremiaczy, kakorów czy kibinów, a także słodkich przekąsek w postaci orzeszków i faworków. Warsztaty poprowadziły członkinie Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego: Przewodnicząca koła Jolanta Gawryluk oraz Patrycja Danieluk.

Kliknij aby powiększyćKolejnego dnia ferii dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w grach i zabawach tematycznych, które odbywały się w Prochowni w Kobylanach, m.in.: domino, układanie puzzli na czas, poszukiwanie skarbów, kalambury, aktywne stworki, puszka Pandory; dodatkową atrakcją było zwiedzanie Fortu i jego tajemnych korytarzy oraz ognisko z kiełbaskami na świeżym powietrzu. Tego samego dnia późnym popołudniem w Sali konferencyjnej UG Terespol odbyła się także projekcja filmu familijnego: „Dzielny kogut Maniek”. W kolejnych dniach w programie znalazł się również Turniej w warcaby, zorganizowany w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylanach. Zwyciężczyni nie miała sobie równych dzięki czemu otrzymała nagrodę główną oraz puchar, a pozostałym uczestnikom rozgrywek zostały wręczone nagrody pocieszenia.

Kliknij aby powiększyćOstatniego dnia, a właściwie w nocy z piątku na sobotę tradycyjnie odbyło się NOCowanie w budynku UG Terespol. „Nocne marki” miały okazję zwiedzić tej nocy Urząd Gminy, Gminne Centrum Kultury oraz Bibliotekę, a ponadto uczestniczyły w szeregu zabaw grupowych, drużynowych i indywidualnych, zarówno sprawnościowych jak i wymagających logicznego myślenia. Z kolei w kreatywnych zajęciach plastycznych dzieci miały za zadanie wykonać plakat promujący czytelnictwo oraz Bibliotekę. Wyniki prac można obejrzeć na Facebooku GCK, a dodatkowo zagłosować na najoryginalniejsze projekty, ponieważ prace uczestników nocowania biorą udział w Facebookowym Konkursie (szczegóły: https://www.facebook.com/gckkobylany/ ). Po tak wyczerpującym i pełnym wrażeń wieczorze, o godzinie 02:00 nadszedł czas na zasłużony odpoczynek 😊

Kliknij aby powiększyćAtrakcje i zabawa podczas ferii były przednie, ale niestety wszystko co dobre szybko się kończy… Mamy nadzieję, że Ci, którzy brali udział w tegorocznych zajęciach nie zawiodą Nas w przyszłym roku i po raz kolejny będą spędzać wolny czas razem z Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach 😊

Dziękujemy i zapraszamy 😊

Magdalena Jaszczuk