SPOTKANIE AUTORSKIE JOANNA OLECH

Szanowni Państwo!

Gminne Centrum Kultury z siedzibą
w Kobylanach serdecznie zaprasza
do wystawienia stoiska promocyjnego niezarobkowego podczas

XVII Festiwalu „Kultura bez Granic” 2022

Impreza odbędzie się 25 czerwca 2022r. (sobota) na terenie rekreacyjnym
przy kąpielisku w Kobylanach,
Gmina Terespol,
powiat bialski, woj. lubelskie

Impreza rozpoczyna się o godz. 16:00

Gwiazdą wieczoru będzie KAYAH !

Warunkiem wyznaczenia miejsca wystawienniczego jest przesłanie ZGŁOSZENIA do dnia 15 czerwca 2022r.

Wszelkie informacje udzielane są pod nr telefonu: 83 411 20 63

>>> Zgłoszenie stoiska promocyjnego <<<

ECHA PRZESZŁOŚCI CZĘŚĆ XVI

Portret Stanisława Kierbedzia, fotografia Jana Mieczkowskiego, ok. 1865, źródło: Biblioteka Narodowa w WarszawieZ naszą Gminą jest związana niezwykle ciekawa postać – Stanisław Kierbedź – polski inżynier, generał – major wojsk rosyjskich, a przede wszystkim pionier budowy żelaznych mostów kratownicowych.

Stanisław Kierbedź urodził się w 1810r. w Nowym Dworze na Żmudzi. Otrzymał staranne wykształcenie: ukończył klasyczne gimnazjum w Kownie, w latach 1826 – 28 studiował fizykę i matematykę na uniwersytecie w Wilnie, a w 1831r. ukończył z 2-gą lokatą Instytut Korpusu Inżynierów Komunikacji w Petersburgu. Przez dwa lata (1837 – 38) kształcił się w Europie Zachodniej, będąc jednocześnie (do 1849r.) wykładowcą budownictwa i mechaniki praktycznej w Petersburgu. W 1851r. został głównym inżynierem budowy kolei Warszawa – Petersburg,  a siedem lat później – honorowym członkiem Petersburskiej Akademii Nauk. Od 1861r. był naczelnikiem VII Okręgu Komunikacji w Warszawie obejmującego Królestwo Polskie. przez prawie 30 lat (do 1891r.) pracował również w ministerstwie komunikacji w Petersburgu.

Zaproszenie do składania ofert - Festiwal KULTURA BEZ GRANIC 2022

Zapraszamy do składania ofert
na imprezę plenerową pn.
XVII Festiwal KULTURA BEZ GRANIC
który odbędzie się 25.06.2022r.

w zakresie:

> usługi wesołego miasteczka - II Nabór <

DZIEŁO MIĘDZYFORTOWE KOBYLANY I

Stypendia sportowe na rok 2022 przyznane

Kliknij aby powiększyćW Lubelskim Centrum Konferencyjnym, w dniu 18.05.2022r. odbyła się gala wręczenia stypendiów sportowych Marszałka Województwa Lubelskiego. Jednym z warunków przyznania stypendium były dobre wyniki na arenie międzynarodowej oraz ogólnopolskiej. W tym roku wyróżnionych zostało 252 sportowców Lubelszczyzny w wieku od 15. do 27. lat.

Kliknij aby powiększyćW gronie stypendystów znaleźli się zawodnicy Sekcji Podnoszenia Ciężarów GCK Kobylany: Kinga Bogusz, Łukasz Bogusz i Marek Sprychel. Okolicznościowe dyplomy wręczyli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Członek Zarządu Zdzisław Szwed.

i życzymy kolejnych sukcesów!