Uroczystość wręczenia stypendiów sportowych województwa lubelskiego

23 kwietnia 2024r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów sportowych województwa lubelskiego. Wśród stypendystów znaleźli się zawodnicy Sekcji Podnoszenia Ciężarów działającej przy GCK Kobylany:

• - Oliver Jabkiewicz
    Łukasz Bogusz

Przyznawane stypendia fundowane są ze środków finansowych budżetu województwa lubelskiego oraz funduszy europejskich i mają na celu promowanie kapitału intelektualnego Lubelszczyzny poprzez pomoc materialną skierowaną do uzdolnionej młodzieży (uczniów, słuchaczy, studentów). Przeznaczone środki finansowe umożliwiają doskonalenie już posiadanych uzdolnień oraz mobilizują ubiegających się o stypendia do ponadprzeciętnej aktywności, ale przede wszystkim są wyróżnieniem i nagrodą za talent i pracę, włożoną w doskonalenie i rozwój.

Oliver Jabkiewicz i Łukasz Bogusz objęci zostali programem stypendialnym Starosty Bialskiego za osiągnięcia w dziedzinie sportu, dodatkowo Oliver został objęty pionierskim projektem Polskiej Fundacji realizowanym we współpracy z Ministerstwem Sportu oraz Instytutem Sportu - Państwowym Instytutem Badawczym – „Team100” i uzyskał wsparcie w ramach pilotażowego programu konkursowego nagradzania perspektywicznych lubelskich sportowców pod nazwą „LUBELSKIE TEAM SPORT”. Ponadto Oliver został zakwalifikowany do reprezentacji kraju w Mistrzostwach Europy 15 - 17 lat, które w dniach 2-10 lipca 2023 roku odbyły się w Kiszyniowie (Mołdawia). W tym roku czekają go Mistrzostwa Świata Juniorów w Peru.

Jesteśmy dumni, że nasi podopieczni znaleźli się wśród wspaniałych ambasadorów naszego regionu. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej drodze kariery sportowej!