DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL

INFORMACJA O DOFINANSOWANIU

IV WOJEWÓDZKI KONKURS NA PALMĘ I PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV. Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Celem konkursu jest ocalenie od zapomnienia typowych dla regionu form twórczości ludowej i powrót do tradycji związanych z okresem wielkanocnym.
Uczestnikiem konkursu może zostać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, którego praca zostanie zakwalifikowana przez miejscowy urząd gminy lub wyznaczoną przez urząd gminną instytucję kultury. Do wzięcia udziału w konkursie w szczególny sposób zachęcamy twórców ludowych, rękodzielników, Koła Gospodyń Wiejskich, a także dzieci i młodzież szkolną.

Przewidziano 4 kategorie konkursowe:
I. Pisanka wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
II. Pisanka wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ
III. Palma wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
IV. Palma wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ
W każdej z w/w kategorii konkursowej zostaną wytypowani laureaci w 3 podkategoriach:
a) dzieci i młodzież poniżej 15 roku życia
b) dorośli i młodzież od 15 roku życia
c) praca zbiorowa

ZŁOTE GODY W GMINIE TERESPOL

05 lutego 2023 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol miały miejsce uroczyste obchody Jubileuszu 50 – lecia ślubu.

Swoje Złote Gody świętowało tego dnia 12 par.
Państwo: Zofia i Julian Beniuk, Wanda i Witold Hawrot, Weronika i Edward Kondraciuk, Zofia i Stanisław Kuźmiczuk, Gertruda i Henryk Leszek, Wanda i Tomasz Oleszczuk, Irena i Adam Przybyłowicz, Maria i Stanisław Sapiecha, Helena i Antoni Szczepkowskich, Barbara i Stanisław Sztejnes, Irena i Henryk Szutko, Halina i Jan Tworzydło.

V Konkurs Historyczny O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH BOHATERACH NIEZŁOMNYCH
SUKCESY TERESPOLSKICH HODOWCÓW GOŁĘBI

22 stycznia 2023r. w Świetlicy wiejskiej w Michalkowie odbyło się zebranie Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcji Terespol.

Na zebraniu gościł m.in. Zastępca Wójta gminy Terespol Pan Bogdan Daniluk, który nagrodził najlepszych hodowców nagrodami ufundowanymi przez Wójta gminy Terespol Pana Krzysztofa Iwaniuka.

W danym sezonie lotowym hodowcy sekcji Terespol zdobyli czołowe miejsca w konkursach w lotach prestiżowych takich miejsc jak: Westerplatte, Syke i z Brukseli.

Zdobyte wyróżnienia z pewnością  zmotywują naszych hodowców do dalszej działalności i szerzenia swoich pasji nie tylko w środowisku lokalnym.