DOŻYNKI POWIATOWE W SOSNÓWCE

Kliknij aby powiększyć3 września 2017 r. w Sosnówce, gm. Sosnówka odbyło się XIX Powiatowe Święto Plonów. Uroczystość jak co roku rozpoczęła się polową Mszą świętą, po której na terenie boiska sportowego przy Gimnazjum w Sosnówce odbył się przemarsz korowodu dożynkowego. W części oficjalnej powitani zostali wszyscy przybyli na uroczystość po czym Staroście Powiatu Bialskiego wręczono chleb dożynkowy.

Podczas dożynek tradycyjnie odbyły się konkursy m.in.: na „Nasz chleb najlepszy”, „Piękne, bo bialskie”, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz konkurs na stoisko promujące gminę Powiatu Bialskiego. Jak co roku gospodynie z poszczególnych gmin zapraszały do degustacji potraw regionalnych, a na scenie rozbrzmiewały nuty kapel ludowych. Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę w rytmach Disco Polo z Zespołem Fortex oraz gwiazdą wieczoru Zespołem Effect. Dodatkowymi atrakcjami był pokaz sztucznych ogni oraz zabawa ludowa, która odbyła się na zakończenie.

Tegoroczny wieniec reprezentujący Gminę Terespol podczas Dożynek powstał z inicjatywy Pani Sołtys Kobylan Haliny Ostapczuk oraz jej rodziny, którzy jako jedyni zgłosili chęć udziału w gminnym konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Kliknij aby powiększyćkStoisko promujące gminę Terespol oraz potrawy do degustacji przygotowywali: Pani Ewa Stawska, pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, Koło Gospodyń Wiejskich z Małaszewicz Dużych, Rada Sołecka wsi Kobylany, Stowarzyszenie Kobiet Koroszczyn oraz Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, za co serdecznie dziękujemy.

Magdalena Jaszczuk