SPRAWOZDANIE ROCZNE ZESPOŁU "ŁOBACZEWIANKI"

Kobylany, 19.01.2018r.

Sprawozdanie z działalności
zespołu "Łobaczewianki" za rok 2017

Zespół „Łobaczewianki” działający przy Gminny Centrum Kultury w Kobylanach wykonuje pieśni ludowe, biesiadne, patriotyczne, oraz kościelne na trzy głosy. Skupia członkinie w przedziale wiekowym 18-72 lata - jest to zespół pokoleniowy. Instruktorem jest Pan Mieczysław Zieliński, przewodniczącą zespołu Pani Jolanta Gawryluk.

Skład zespołu:

Jolanta Gawryluk

Janina Żmińczuk

Dorota Gawryluk

Teresa Puzia

Teresa Chuda

Anna Puzaitis

Wiesława Wróblewska

Grażyna Gawryluk

Ewa Danieluk

Aleksandra Gawryluk

Maria Zielińska

Jerzy Chuda – akordeonista

Zajęcia zespołu odbywają się raz w tygodniu w świetlicy wiejskiej w Łobaczewie Małym.

W 2017 roku zespół brał czynny udział w wielu imprezach i konkursach organizowanych na terenie gminy, powiatu i województwa lubelskiego.

W styczniu 2017r. zespół wystąpił na Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Kobylanach gdzie zajął I miejsce za wykonanie kolędy ,,Jezus malusieńki, oraz zakwalifikował się na Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu, gdzie wykonał dwie kolędy w języku wschodniosłowiańskim i dwie kolędy w języku polskim. W maju 2017r. wystąpił na powiatowym Przeglądzie Pieśni Maryjnej w Polubiczach, wystąpił dla społeczności lokalnej z okazji 25-lecia Gminy Terespol w Kobylanach oraz wystąpił w Gminie Międzyrzec Podlaski z okazji ,,Dnia Matki na ludowo”. W lipcu 2017r. zespół Łobaczewianki zakwalifikował się na Festiwal ,,U zbiegu rzek” w Stężycy, gdzie wykonał repertuar pieśni weselnych. W sierpniu 2017r. zespół wziął udział w dożynkach powiatowych reprezentując Gminę Terespol, wykonując pieśni dożynkowe. We wrześniu 2017r. na zaproszenie Stowarzyszenia Rozwoju Gminy miejskiej Terespol, oraz Urzędu Miasta Terespol zespół „Łobaczewianki” wystąpił na Jarmarku Rękodzielniczym w Terespolu z repertuarem pieśni biesiadnych i ludowych. Po ocenie jury zespół otrzymał I miejsce. W listopadzie 2017r. zespół Łobaczewianki świętował jubileusz 5-lecia istnienia. W grudniu 2017r. po raz kolejny zespół Łobaczewianki został zakwalifikowany na Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu.

Jolanta Gawryluk