ZŁOTE, PLATYNOWE I DIAMENTOWE GODY W GMINIE TERESPOL

Dostojni Jubilaci tegorocznych uroczystych obchodów rocznicy zawarcia związku małżeńskiego7 lutego 2016r. w siedzibie Urzędu Gminy Terespol miały miejsce uroczyste obchody Jubileuszu 50-cio, 55-cio i 60–cio lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Swoje Złote Gody świętowało tego dnia 11 par: Alicja i Józef Antoniuk, Waleria i Romuald Basiuk, Irena i Wacław Bodo, Bernardyna i Franciszek Chomiuk, Czesława i Tadeusz Gorbacz, Halina i Kazimierz Grom, Wanda i Piotr Gryciuk, Stanisława i Anatol Kasjaniuk, Maria i Edward Litkowscy, Regina i Ryszard Pruto oraz Emilia i Mieczysław Woźniak.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Doroty Szelest, która skierowała serdeczne życzenia i gratulacje Jubilatom za tak piękne dotrzymanie zobowiązania. Ciepłe słowa do szanownych gości skierował również Starosta Bialski Tadeusz Łazowski, Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz ks. dziekan Zdzisław Dudek.

W części oficjalnej uroczystego spotkania pary odebrały z rąk przedstawicieli władz samorządowych Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, złote róże, listy gratulacyjne, słodkie upominki oraz kwiaty. W części nieoficjalnej zebrani goście obejrzeli specjalnie przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną oraz wysłuchali koncertu piosenek w wykonaniu zespołu Hard Gock działającego przy Gminnym Centrum Kultury.

Tak wspaniałe Jubileusze to przykład do naśladowania, jak przez problemy i trud codzienności pozostać nadal wiernym miłości. Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem Dostojni Jubilaci udowodnili, że rodzina i miłość jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.