Uroczystości upamiętniające 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Kliknij aby powiększyćDni Świąt Narodowych upamiętniają najjaśniejsze karty w historii polskiego narodu. W dniu 2 maja 2018r. w Gminie Terespol odbyły się uroczystości upamiętniające 227 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, które przywiodły pamięć o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa.

Części oficjalna obchodów rozpoczęła się uroczystym przemarszem Strażackiej Orkiestry Dętej z Łomaz, pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców gminy pod pomnik „Wrota Wolności”. Po uroczystym wykonaniu Hymnu Państwowego kolejno wystąpiły delegacje do złożenia wieńców: Urzędu Gminy Terespol, Rady Gminy Terespol, Państwowej Straży Pożarnej i Departamentu Kultury w Brześciu,  Placówki Straży Granicznej w Terespolu, Komisariatu Policji w Terespolu, Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Małaszewiczach, Nadleśnictwa Chotyłów, placówek oświatowych z terenu Gminy Terespol, Ochotniczej Straży Pożarnej z Koroszczyna, Rady Powiatu Bialskiego oraz mieszkańców Łobaczewa Kliknij aby powiększyćMałego.

Część oficjalną zakończył Pan Wójt Krzysztof Iwaniuk dziękując wszystkim zgromadzonym za obecność.

Dalsza część uroczystych obchodów miała charakter pikniku majowego. W programie znalazł się koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Łomaz oraz zespołu Łobaczewianki. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były zabawy z animatorem, Kliknij aby powiększyćdmuchane urządzenia rekreacyjne oraz pokaz sprzętu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Małaszewicz i Ochotniczej Straży Pożarnej z Koroszczyna. Dla każdego uczestnika pikniku przygotowany był słodki poczęstunek, grochówka z kuchni polowej oraz ognisko z kiełbaskami. Aby uświetnić ten dzień rozdawane były flagi i chorągiewki w barwach narodowych.

Organizatorzy uroczystości upamiętniających 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja serdecznie dziękują wszystkim, którzy tego dnia swoją obecnością złożyli hołd twórcom Konstytucji, zbudowanej wokół praw i swobód obywatelskich, tolerancji oraz wolności wyznania i pokoju.