ZTL "OBERTAS" wytańczył I nagrodę w Konkursie Tańca "Folkowe Impresje"

Kliknij aby powiększyć20 maja w Sworach odbył się III Otwarty Konkurs Tańca Folkowego „Folkowe Impresje” pod hasłem „Poloneza czas zacząć”. Rozegrany był w kategoriach: solo i duet do 11 lat, formacje i mini- formacje do 11 lat, formacje i mini-formacje od 12 lat oraz poloneza czas zacząć do 12 lat i poloneza czas zacząć od 12 lat.

W konkursie wziął udział Zespół Tańca Ludowego „OBERTAS”, który reprezentował Gminne Centrum Kultury Kobylany. Startował w kategorii formacje i mini-formacje do 11 lat i zdobył I miejsce. Wytańczył sobie tę nagrodę tańcem pt. ”Kaszubskie zabawy”. Dziewczynki świetnie się zaprezentowały, co zauważyło Jury „Folkowych Impresji”.

W konkursie można było zobaczyć 20 różnych prezentacji. Startowały zespoły, soliści i duety z Siemiatycz, Łukowa, Łosic, Wisznic, Białej Podlaskiej, Drohiczyna, Dokudowa, Międzyrzeca Podlaskiego i Drelowa.

Jesteśmy dumni z naszych tancerek i trzymamy kciuki za ich dalsze występy!