DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL

„Kobieta jest jedną wielką epicką powieścią:
są w niej wszystkie wątki - dramat, miłość, radość i codzienność...”

Gwiazda wieczoru - Pani Halina FrąckowiakEmil Strauss

Dzień 13 marca 2016 r. w Urzędzie Gminy Terespol zapisał się na karcie historii wyjątkowym spotkaniem przygotowanym dla Pań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Gości w tym wyjątkowym dniu przywitała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pani Dorota Szelest, natomiast gospodarz Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Mieczysław Romaniuk złożyli serdeczne życzenia i wznieśli toast na cześć wszystkich zebranych na sali kobiet. Po części oficjalnej delegacje strażaków z OSP z Gminy Terespol obdarowały Panie kwiatami oraz upominkami.

Dzień Kobiet to chwila, w której każda z Pań powinna czuć się naprawdę wyjątkowo, dlatego chcąc umilić niedzielne spotkanie Organizatorzy przygotowali pełen wachlarz atrakcji, m.in.: konsultacje medyczne, przedstawicielka Biura Podróży HAPPY TRAVEL natomiast doradzała jakie destynacje są w tym roku bezpieczne i najbardziej popularne. Przedstawiła też ofertę wyjazdów weekendowych po Polsce, wyjazdów dla seniorów oraz wyjazdów do SPA dla Pań. Firma Mary Kay zaoferowała Red Lips Day – specjalistki zdradzały największe triki w makijażu, opowiadały jak pielęgnować usta i jaki kosmetyk dobrać w zależności od okazji. Firma Oriflame oferowała kosmetyki oraz produkty Wellness, wspomagające zdrowy tryb życia. Pani Marcelina Łozak natomiast proponowała Paniom własnoręcznie robioną biżuterię - „Sutasz”, z kolei Państwo Popis zaprezentowali wyroby z papierowej wikliny.

Na scenie, w znakomitych pełnych humoru skeczach o kobietach wystąpiła grupa Białe Anioły, działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

Bez wątpienia największą atrakcję wszystkim zebranym gościom sprawił występ gwiazdy wieczoru Pani Haliny Frąckowiak, która zaskarbiła sobie sympatię słuchaczy takimi wybornymi przebojami jak: "Napisz, proszę", „Mały Elf”, Dancing Queen", „Bądź gotowy do drogi” czy ”Papierowy księżyc". Pani Halina swoim koncertem oraz ciepłem jakim emanowała zachwyciła publiczność, czyniąc występ wyjątkowo emocjonującym, czego dowodem były owacje na stojąco oraz piękny bukiet kwiatów złożony na ręce gwiazdy przez Pana Wójta.

Bezpośrednio po koncercie na salę wśród blasku rac wniesiono tort: Z najlepszymi życzeniami od Wójta Gminy Terespol.

W dniu obchodów Dnia Kobiet Organizatorzy przygotowali również niespodzianki. Panie, które zapisały się na listę chętnych chcących wziąć udział w uroczystości brały udział w loterii z nagrodami ufundowanymi przez przedstawicielki stoisk promocyjnych.

Czas uroczystości przygotowanej w niedzielny wieczór bardzo szybko dobiegł końca. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy w Urzędzie Gminy Terespol ugościć tak zacnych gości. Mamy nadzieję, że umililiśmy ten szczególny wieczór przede wszystkim Paniom i pozostawi on po sobie pozytywne wspomnienia.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji uroczystości delegacjom Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Terespol.

M. Jaszczuk