Świąteczne Spotkanie Seniorów w Gminie Terespol

Kliknij aby powiększyćOkres świąteczny skłania nas do refleksji nad własnym życiem, a zbliżające się święta są znakomitą okazją aby pojednać się z bliźnimi, spędzić więcej czasu z rodziną, cieszyć się miłością innych. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka i każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem.

Kliknij aby powiększyćChęć bycia razem to najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia, dlatego też w tym roku już po raz trzeci przedstawiciele Urzędu Gminy Terespol: Wójt Gminy oraz Przewodniczący Rady Gminy zaprosili Seniorów z całej gminy, którzy ukończyli 75 lat na uroczyste Świąteczne Spotkanie, które odbyło się 16 grudnia 2018r. w świetlicy wiejskiej w Łobaczewie Małym.

Na początku spotkania wszystkich przybyłych gości powitał Wójt Krzysztof Iwaniuk, a następnie Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest Kliknij aby powiększyćzaprosiła na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Łobaczewianki”. Po występie nadszedł czas na najważniejszą część spotkania - symboliczne dzielenie się opłatkiem oraz składanie świątecznych życzeń. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego barszczu, krokietów z grzybami, ryby czy aromatycznych ciast, których zapach wprowadził niesamowity klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Ostatnim punktem programu, nieco odbiegającym od charakteru spotkania, był koncert biesiadny Kliknij aby powiększyćzespołu „Łobaczewianki”. Wspólne śpiewanie przy akordeonie ośmieliło zaproszonych gości, którzy pokusili się również o występy indywidualne.

Drodzy Seniorzy,

Z okazji zbliżających się Świąt
Bożego Narodzenia życzymy Wam
dużo zdrowia, a ponadto ciepłych kochających serc, bliskości, radości i pokoju.