Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

KIERMASZ WIELKANOCNY JUŻ ZA NAMI...

Wspólne zdjęcie z uczestniczkami konkursu na Najpiękniejszą Babę WielkanocnąW niedzielę 20 marca w Urzędzie Gminy Terespol w Kobylanach odbył się Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Gminne Centrum Kultury.

Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi, ale przede wszystkim była to też okazja do tego by zaopatrzyć się w oryginalne stroiki i ozdoby na stół wielkanocny.

>>> Galeria zdjęć <<<

Swoje umiejętności i zdolności plastyczne zaprezentowali m. in.: Pani Ewa Stawska oraz dzieci z Koła Plastycznego Mały Artysta i Moje hobby działające przy Gminnym Centrum Kultury, Stowarzyszenie Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, Grupa Florystyczna z Łobaczewa Dużego,  Klub Seniora Złoty Wiek z Małaszewicz, Państwo Marzec z Małaszewicz, Państwo Popis z Małaszewicz, Pani Aniela Ostrożańska z Kobylan, Pani Joanna Maksymiuk z Małaszewicz, Panie Marcelina Łozak i Izabela Panasiuk z Piszczaca.

Podczas kiermaszu został również rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszą Babę Wielkanocną.

Do konkursu zgłosiło się 5 pań. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu Baby Wielkanocnej z zachowaniem tradycyjnej receptury. Każdy uczestnik mógł zgłosić do konkursu tylko jeden wypiek. Jury oceniało przede wszystkim: walory estetyczne i smakowe, staranność i pomysłowość wykonania oraz nawiązanie do tradycji wielkanocnych.

Wyróżnione przez organizatora stoisko Grupy florystycznej z Łobaczewa DużegoPo burzliwych dyskusjach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Pani Renata Chryścionko

II miejsce – Pani Jolanta Gawryluk

III miejsce – Pani Marta Stefaniuk

W związku z tym, iż każdy wypiek zgłoszony do konkursu  był oryginalny na swój sposób Jury postanowiło nagrodzić pozostałych uczestników dyplomami i drobnymi upominkami. Dodatkowo organizator wyróżnił Najładniejsze Stoisko Kiermaszowe przygotowane przez Grupę Florystyczną z Łobaczewa Dużego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy
oraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku!