FERIE ZIMOWE 2019 Z GMINNYM CENTRUM KULTURY

Kliknij aby powiększyćTegoroczne ferie z Gminnym Centrum Kultury rozpoczęły się 18 lutego i trwały do soboty 23 lutego 2019r. Jak co roku na uczestników zajęć czekało szereg atrakcji, nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu.

>>> Galerie zdjęć <<<

Pierwszym punktem tygodniowego planu były zajęcia pn. „Twierdza Pełna Przygód”, które odbywały się w obiekcie Dzieło Międzyfortowe Kobylany I, m.in.: strzelanie z łuku, układanie puzzli na czas, budowanie wieży. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Fortu oraz ognisko z kiełbaskami na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również kreatywnych warsztatów plastycznych dla dzieci, które prowadziła Pani Ewa Stawska.

Kliknij aby powiększyćIV edycja Master Szefa – warsztatów kulinarnych cieszyła się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem. W świetlicach wiejskich w Małaszewiczach Dużych, Łobaczewie Małym i Małaszewiczach młodzi kucharze mieli możliwość poznania tajników przyrządzania potrawy regionalnej „cybulników”, a także słodkich przekąsek w postaci orzeszków. Warsztaty poprowadziły członkinie Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego: Panie Jolanta Gawryluk i Teresa Puzia.

Kliknij aby powiększyć„Bajkowy koncert życzeń” zorganizowany w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylanach rozpoczął się od zwiedzania biblioteki. Wśród atrakcji przygotowanych dla uczestników znalazły się m.in. Kubusiowe zagadki i układanie puzzli. Głównym punktem spotkania było czytanie książki pt. „Chłopiec, balonik i miś. Krzysiu gdzie jesteś?”. Nie zabrakło również mini konkursu w postaci quizu dotyczącego bajki.  Za zajęcie  miejsc na podium uczestnikom wręczono drobne upominki. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa Kliknij aby powiększyćw grę KTO JEST KIM? oraz bajkowe memory.

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Terespol przyciągnął miłośników aktywnego wypoczynku. Był również okazją do sprawdzenia swoich umiejętności przez zawodników. Sędzią głównym był Pan Paweł Caban. Turniej został rozegrany w 3 kategoriach:

Kategoria klas I-VI:

I miejsce – Karolina Matusiewicz

Kliknij aby powiększyćII miejsce – Błażej Sterniczuk

III miejsce – Michał Wowczeniuk

Kategoria klas VII, VIII i III gimnazjum:

I miejsce – Marcel Makuła

II miejsce – Kacper Wójcik

III miejsce – Mateusz Wawryniuk

Kategoria OPEN:

Kliknij aby powiększyćI miejsce – Dawid Wołosiuk

II miejsce – Piotr Butrym

III miejsce – Michał Wójcik

Natomiast w ramach zabawy „Graj w Bibliotece” na uczestników spotkania czekały zabawy edukacyjne w postaci zagadek i rebusów. Czas w bibliotece wypełniło również wspólne granie w gry planszowe. Największą popularnością cieszyło się Grzybobranie, 5 sekund, Dobble, Memory, Prawda czy Fałsz Junior oraz Spadające Małpki. Podczas spotkania dzieci nawiązały nowe znajomości, a także  mogły sprawdzić swoją wiedzę, pamięć oraz zręczność.

Kliknij aby powiększyćOstatniego dnia, a właściwie w nocy z piątku na sobotę tradycyjnie odbyła się „Noc pełna wrażeń” w budynku Urzędu Gminy Terespol. „Nocne marki” miały okazję zwiedzić tej nocy Urząd Gminy, Gminne Centrum Kultury oraz Bibliotekę.

W ramach NOCowania w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się quiz pt. "BAJKOWE ZAGADKI".

Nagrody w konkursie zdobyli:

Maria Józefczuk - I miejsce

Magdalena Niczyporuk - II miejsce

Paweł Wawryniuk - III miejsce

Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w szeregu zabaw grupowych, drużynowych i indywidualnych, zarówno sprawnościowych, jak i wymagających logicznego myślenia. Po tak wyczerpującym i pełnym wrażeń wieczorze, o godzinie 3:00 na ranem nadszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Kliknij aby powiększyćAtrakcje i zabawa podczas ferii były przednie, ale niestety wszystko co dobre szybko się kończy… Mamy nadzieję, że Ci, którzy brali udział w tegorocznych zajęciach nie zawiodą nas w przyszłym roku i po raz kolejny będą spędzać wolny czas razem z Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

DZIĘKUJEMY :)