KACPER BOGUSZ NAGRODZONY "BIALSKIM TALENTEM"

Kliknij aby powiększyć11 czerwca 2019r. w Krzymoszycach odbył się Dzień Działacza Kultury powiatu bialskiego. Władze powiatu doceniły pracę wielu środowisk i osób związanych z szeroko rozumianą kulturą. W uroczystości udział wzięli m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, p.o kierownika filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej, Dariusz Litwiniuk, kurator oświaty Delegatury w Białej Podlaskiej Małgorzata Kiec oraz wójtowie gmin powiatu bialskiego. Gospodarzami wydarzenia byli starosta bialski Mariusz Filipiuk wraz ze swoim zastępcą Januszem Skólimowskim, a także wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

Dzień Działacza Kultury był okazją do podziękowań i wręczenia statuetek, dyplomów i nagród laureatom konkurów powiatowych. Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury nagrodzono:

- Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy z Jakówek
- Zespół Śpiewaczy Jarzębina z Zabłocia

- Zespół Pawłowianki

- Chór "W Dubicy"
- Zespół Ludowy "Sitniczanie" z Sitnika
- Zespół "Zorza" z Cicicbora Dużego
- Ryszard Bielecki
- Mateusz Łopaciuk

Podsumowano również Konkurs “Bialskie Talenty”, który skierowany jest do młodych osób powiatu bialskiego. Do Starostwa Powiatowego wpłynęło aż 47 wniosków. Wyróżniono 5 osób w kategoriach kultura, nauka i sport.

Kliknij aby powiększyćBialskim Talentem w kategorii sport został nagrodzony Kacper Bogusz. Swoje pasje sportowe rozwija w Sekcji Podnoszenia Ciężarów działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Ma liczne ogólnopolskie osiągnięcia w podnoszeniu ciężarów. Chociażby I miejsce w eliminacjach międzywojewódzkich do Olimpiady Młodzieży w Biłgoraju, a następnie swoją formę potwierdził w Piekarach Śląskich zwyciężając w swojej kategorii Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Kliknij aby powiększyćPodczas uroczystości również rozstrzygnięto konkurs „Samorząd gminny przyjazny kulturze” gdzie zgłoszonych było 7 samorządów z powiatu bialskiego, w tym Gmina Terespol. Laureatem została Gmina Łomazy, a nagrodą był okolicznościowy dyplom i bon z przeznaczeniem na cele kulturalne.