Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

DOŻYNKI POWIATOWE W WILCZYNIE

Kliknij aby powiększyćDnia 1 września 2019 r. na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Wilczynie, gm. Biała Podlaska, miało miejsce Powiatowe Święto Plonów. Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą św., po której nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego, a następnie prezentacja wieńców oraz stoisk dożynkowych miast i gmin z terenu powiatu bialskiego. Po części oficjalnej jak co roku odbyły się konkursy m.in. na najlepszy chleb, „Piękne, bo bialskie”, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz stoisko promocyjne.

>>> Galeria zdjęć <<<

Kliknij aby powiększyćW konkursie na "Najlepszy chleb" I miejsce zdobyła Restauracja "Galeria smaków" z Terespola, zwycięzcami konkursu na „Najpiękniejszy wieniec” została gmina Drelów, w konkursie na ekspozycję promującą miasto/gminę powiatu bialskiego Jury postanowiło nagrodzić pierwszym miejscem gminę Janów Podlaski. Wśród nagrodzonych znaleźli się również Państwo Irena i Stefan Boniukowie z Samowicz, mieszkańcy gminy Terespol, którzy zdobyli III miejsce w konkursie „Piękne, bo bialskie” w kategorii „Najpiękniejszy ogród”.

Podczas obchodów Święta Plonów można było zobaczyć występy zespołów ludowych, wystawy twórców ludowych oraz skosztować potraw regionalnych. W późnych godzinach wieczornych na scenie oprócz artystów ludowych zagrał zespół Lider, po którym pojawiła się gwiazda wieczoru - zespół Brathanki - niewątpliwie największa atrakcja tegorocznych Dożynek. Na zakończenie biesiadowania odbyła się zabawa ludowa.

Kliknij aby powiększyćW tym roku Gminę Terespol reprezentował wieniec dożynkowy wykonany przez: Panią Monikę Artecką, Panie Halinę i Magdalenę Ostapczuk z Kobylan; Panów Grzegorza Ostapczuka, Jana i Andrzeja Moździerz z Kobylan, Pana Jana Krzyżanowskiego z Samowicz. Stoisko promujące gminę Terespol oraz potrawy do degustacji przygotowywali: Pani Ewa Stawska, pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, Koło Gospodyń Wiejskich z Małaszewicz Dużych, Koło Gospodyń Wiejskich „Stowarzyszenie Kobiet Koroszczyn”, Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, Koło Gospodyń Wiejskich z Nepli oraz nowopowstałe Koło Gospodyń Wiejskich z Kobylan.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku zaangażowali się w organizację stoiska promocyjnego Gminy Terespol na Powiatowe Dożynki w Wilczynie.