Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

VII Letni Festiwal Biegów „WROTA WOLNOŚCI” już za nami…

Kliknij aby powiększyćW niedzielę 15 września 2019 roku w sąsiedztwie pomnika „Wrota Wolności” odbyła się siódma już edycja Festiwalu Biegów. W tym roku do rywalizacji stanęło 172 amatorów biegania jak i zawodowych biegaczy. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w szczególności kategorie dla dzieci, które gromadzą i integrują całe rodziny. Najliczniejsza grupa uczestników zarejestrowała się w: biegu na 60 m (roczniki 2014 i młodsi), na 100 m (roczniki 2012 i 2013), na 200 m (roczniki 2010 i 2011), na 400 m (roczniki 2008 i 2009) i na 800 m (roczniki 2006 i 2007).

>>> Galeria zdjęć <<<

>>> Wyniki biegów <<<

Kliknij aby powiększyćW pozostałych kategoriach biegów na dystansie: 3,333 km oraz 10 km frekwencja była zdecydowanie niższa. Tradycyjnie każdy uczestnik biegu otrzymał medal okolicznościowy, natomiast zwycięzcom wręczone zostały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Bezpośrednio po dekoracji wśród biegaczy rozlosowane zostały upominki.

Niedzielne popołudnie, pomimo niesprzyjającego biegaczom wiatru, było świetną okazją do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jak co roku organizatorzy zapewnili najmłodszym zabawy z animatorami oraz dmuchane zjeżdżalnie, dodatkowo wszyscy uczestnicy mogli posilić się kiełbaską prosto z ogniska, ciepłą herbatą i kawą. Biegaczom natomiast zapewniony był specjalny posiłek regeneracyjny.  

Kliknij aby powiększyćDziękujemy wszystkim uczestnikom VII edycji Letniego Festiwalu Biegów „Wrota Wolności” za obecność i oczywiście zapraszamy w przyszłym 2020 roku.