FACEBOOK
BIP
BIP

ŚWIETNY START NASZYCH SZTANGISTÓW

Podium młodzików w klasyfikacji SinclairaW dniach 05-06.10.2019r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Reymonta odbył się VIII Turniej o Puchar Wójta Gminy Terespol połączony z Mistrzostwami Województwa Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystąpiło 58 zawodniczek i zawodników z klubów z terenu województwa lubelskiego. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy reprezentujący sekcję podnoszenia ciężarów działającą przy Gminnym Centrum Kultury.

Krystian Rubach (GCK) w próbie rwaniaWśród młodzików złote medale w swoich kategoriach wagowych wywalczyli: Bartosz Krzyżanowski (kat. 45 kg), Krystian Rubach (49 kg), Wojciech Żuk (67kg) i Filip Kędzierawski (73 kg). Na drugim stopniu podium stanęli: Aleksandra Gnatowicz (59kg) i Dawid Walencik (55kg). Brązowy krążek zdobył: Adam Walencik (67 kg). Tuż za podium uplasował się Adam Żuk występujący w najmocniej obsadzonej kategorii do 67 kg.

W VIII Turnieju o Puchar Wójta Gminy Terespol, rozgrywanym według punktacji Sinclaira, bez podziału na kategoria wagowe, wśród chłopców do 17 lat, drugie miejsce z wynikiem 282,5 pkt wywalczył Kacper Bogusz, czwartą lokatę zajął Bartosz Niczyporuk (256,2pkt), a szóstą Łukasz Bogusz (245,5pkt). W rywalizacji w kategorii open drugą lokatę uzyskał Bartłomiej Greczuk (283,1), a piątą Hubert Myć (249,8 pkt).

Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gminne Centrum Kultury w Kobylanach oraz Zespół Szkół im. Reymonta w Małaszewiczach.