Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE TERESPOL

Naród, który traci pamięć
przestaje być Narodem
– staje się jedynie zbiorem ludzi,
czasowo zajmujących dane terytorium.

Józef Piłsudski

 

Kliknij aby powiększyćOddając szacunek świętom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

Upamiętniając tych, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność z–ca Wójta Gminy Terespol Bogdan Daniluk oraz Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Romaniuk złożyli wieńce przy Pomniku Niepodległości i Nieznanego Żołnierza w Koroszczynie.

>>> Galeria zdjęć <<<

Kliknij aby powiększyćTegoroczna uroczystość obchodów 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęła o godz. 11.00 mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kobylanach. O godzinie 12.00 wszyscy uczestniczący w Eucharystii włączyli się w akcję „Niepodległa do hymnu”, która zainicjowana została przez Biuro Programu „Niepodległa” w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. W ubiegłym roku w inicjatywie wzięło udział prawie 1000 podmiotów na 6 kontynentach! My również pokazaliśmy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.

Kliknij aby powiększyćBezpośrednio po mszy św. przy Dziele Międzyfortowym Kobylany I odbył się Piknik Niepodległościowy, gdzie na uczestników czekał ciepły poczęstunek. Tradycyjnie w programie znalazło się wspólne śpiewanie piosenek żołnierskich i patriotycznych przy akompaniamencie Pana Andrzeja i Karola Maziejuk oraz harcerzy ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach. Pomimo pochmurnej pogody frekwencja była zadowalająca, a atmosfera uroczystości niezwykle podniosła.

Kliknij aby powiększyćOrganizatorzy Obchodów 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości serdecznie dziękują wszystkim przybyłym na uroczystości delegacjom, gościom, mieszkańcom gminy Terespol oraz za pomoc w  przygotowaniach: ks. Zbigniewowi Rozmysłowi, strażakom z OSP, uczniom Z.S im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach pełniących wartę honorową, harcerzom ze S.P. im. Orła Białego w Kobylanach, Pocztom Sztandarowym ze Szkół Podstawowych w Małaszewiczach, Neplach i Kobylanach, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Koroszczyna.