Ferie Zimowe z Gminnym Centrum Kultury

Kliknij aby powiększyćPierwszym punktem tygodniowego planu była gra terenowa pn. „Twierdza Pełna Tajemnic”, która odbyła się w obiekcie Dzieło Międzyfortowe Kobylany I. Uczestnicy spotkania posługując się mapą musieli odnaleźć punkty, w których znajdowały się ukryte koperty - wskazówki do dalszego postępowania. Ponadto w każdym z zaznaczonych punktów na mapie można było uzyskać ciekawe informacje o konstrukcji Dzieła Międzyfortowego oraz o jego przeznaczeniu w okresie II wojny światowej. Była to przy okazji spora dawka ciekawej, tajemniczej historii zabytkowego obiektu.  Dodatkową atrakcją było strzelanie z łuku oraz ognisko z kiełbaskami na Kliknij aby powiększyćświeżym powietrzu.

Kolejne dni to m.in. popularne i bardzo lubiane warsztaty kulinarne - Master Szef, które w tym roku odbyły się w świetlicach wiejskich w Małaszewiczach Dużych, Łobaczewie Małym i Koroszczynie. Młodzi kucharze mieli możliwość poznania potrawy regionalnej „cybulników”, a także tajników przyrządzania starodawnych pączków rogacze. Ponadto piekły pizzę i przygotowywały desery.

Miłośników aktywnego wypoczynku przyciągnął Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Terespol, który odbył się w Małaszewiczach.

Kliknij aby powiększyćFeryjne spotkanie z Biblioteką odbyło się pod hasłem „Kreatywnie i aktywnie”. Był to blok zajęć plastycznych metodą Quilling - technika z rodzaju papieroplastyki służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków kolorowego papieru, zwiniętych w kształt sprężyny. Na zajęciach dzieci z rodzicami wykonywały kartki okolicznościowe (urodzinowe, imieninowe, z okazji walentynek).

Ostatniego dnia, a właściwie w nocy z piątku na Kliknij aby powiększyćsobotę odbyła się „Noc pełna wrażeń” w budynku Urzędu Gminy Terespol. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić tej nocy zakamarki budynku – od piwnicy po wieżę zegarową, a ponadto Gminne Centrum Kultury oraz Bibliotekę. Zwiedzanie odbywało się według mapy konstrukcji budynku, na każdym piętrze uczestnicy poznawali tajniki pracy w Urzędzie i funkcje poszczególnych referatów, dodatkowo musieli odnaleźć odpowiednio oznaczone wskazówki i odpowiadać na zagadki dotyczące działalności UG Terespol, GCK oraz GBP.