FACEBOOK
BIP
BIP

SZTANGIŚCI ROZPOCZĘLI SEZON

Kliknij aby powiększyćBardzo dobrze sezon 2020 rozpoczęli zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów działającej przy Gminnym Centrum Kultury. Podczas rozgrywanych w dniach 7-8 lutego ,w siłowni OSiR w Biłgoraju Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego Rady Wojewódzkiej LZS, wszyscy zajęli miejsca na podium.

W grupie zawodników do 15 lat, Bartosz Krzyżanowski wywalczył złoty medal w kategorii wagowej do 45 kg, na drugim stopniu podium w kat. wag. 67 kg stanął Adam Walencik.

Wszyscy zawodnicy GCK, występujący w kategoriach wiekowych do 17 i 20 lat powrócili z imprezy ze złotymi medalami: Dawid Walencik – kat. 55 kg i Łukasz Bogusz -  kat. 61 kg (U17) oraz Kacper Bogusz – kat. 67 kg, Bartłomiej Greczuk – kat. 89 kg i Kliknij aby powiększyćHubert Myć – kat. 109 kg (U20).

Wyniki uzyskane przez zawodników są bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się kolejnymi startami.

Warto dodać, że coraz więcej badań naukowych obala mity dotyczące uprawiania podnoszenia ciężarów przez dzieci i młodzież.

Zachęcamy do lektury >>> odnośnik do strony <<< i zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 13.30-16.30 do siłowni w Zespole Szkół im. Reymonta.