DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyć„Naprawdę jaka jesteś
Nie wie nikt
Bo tego nie wiesz
Nawet sama ty…”

J. Kofta

Kobiety to podobno jedne z najbardziej niezrozumiałych i ulotnych istot, ale w historii świata często były inspiracją dla płci przeciwnej. O płci pięknej powstało wiele pięknych wierszy, piosenek czy też sentencji, które wychwalają ich intelekt, delikatność, urodę i silny charakter. Czasem też krytycznie oceniają kobiece wady. Można im wiele zarzucić, ale każda jest jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa i należy je doceniać, kochać i uszczęśliwiać przede wszystkim w dniu ich corocznego święta 8 marca.

Kliknij aby powiększyćW gminie Terespol miniona niedziela 8 marca upłynęła w bardzo miłej atmosferze i wybornym towarzystwie. Ponad 200 Pań z terenu gminy spotkało się na uroczystych obchodach Dnia Kobiet.

W części oficjalnej Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest przywitała gorąco wszystkich przybyłych gości, natomiast gospodarz Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk złożył serdeczne życzenia wszystkim zebranym Kliknij aby powiększyćna sali kobietom.

Chcąc umilić niedzielne spotkanie Organizatorzy przygotowali pełen wachlarz atrakcji, m.in.: występ grupy BIAŁE ANIOŁY działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Młodzież pod czujnym okiem swoich opiekunów – Pana Artura Chomiuka  i Rafała Barszczewskiego, zaprezentowała humorystyczne scenki z życia kobiet, które przeplatane były występami wokalnymi utalentowanych solistek.

Kliknij aby powiększyćKolejnym punktem wieczoru był wyjątkowy recital w wykonaniu gościa specjalnego: Pana Roberta Rozmusa - absolwenta wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od lat związanego z  Teatrem Muzycznym ROMA, a także z Teatrem KOMEDIA. Grono oddanych fanów zapewniły mu piosenka “Mówili na Nią Słońce” pochodząca z pierwszej solowej płyty oraz własne kompozycje z płyty “Wniebowzięty”. Brał udział w hitowych programach telewizyjnych. Był gospodarzem popularnych telewizyjnych show. Wieloletnie doświadczenie na scenie i estradzie pozwoliło Robertowi Rozmusowi połączyć dwie pasje – aktorstwo i śpiew. Już dawno okrzyknięto go królem musicalu („Chicago”, „Kwiaty we włosach”, „Miss Sajgon”, „Pięciu braci Moe”…). Szerokiej publiczności dał się poznać jako Pan Rozi z Kabaretu Olgi Lipińskiej oraz członek grupy „Tercet czyli Kwartet”, którą tworzy z Hanną Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim i Wojtkiem Kaletą.

Kliknij aby powiększyćW niedzielę nasz gość wystąpił w widowiskowym show „Dla kobiet i o kobietach” porywając swoim wdziękiem Panie do zabawy. W repertuarze znalazły się takie utwory jak Corleone, Suzana, Brunetka, Joanna, Mambo nr 5, Moja Droga czy Mówili na nią słońce. Po zakończonym występie owacji nie było końca, nie obyło się oczywiście bez bisów, gorących podziękowań i pamiątkowych zdjęć.

Tradycyjnie po występie gwiazdy wieczoru Kliknij aby powiększyćnadszedł czas na niespodziankę w postaci lampki szampana i tortu „Z najlepszymi życzeniami od Wójta Gminy Terespol”. Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek przeszliśmy do następnego punktu programu – spotkania autorskiego z Panem Maciejem Barmoszem, autorem monografii wsi Krzyczew.

Pan Maciej urodził się w 1997r., jest absolwentem terespolskiej „Jedynki” i II LO im. E. Plater w Białej Podl. Brał udział w licznych konkursach Kliknij aby powiększyćhistorycznych, został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Lublinie. Dwukrotnie brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej podczas której, na etapie szkolnym opracowywał prace badawcze poświęcone historii regionu, za które zdobył najwyższe oceny. Obecnie Pan Maciej studiuje prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Podczas spotkania opowiedział pokrótce o etapach powstawania Kliknij aby powiększyćmonografii oraz o prowadzeniu badań genealogicznych. Młody autor został bardzo ciepło przyjęty, a jego książka cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Na zakończenie niedzielnego wieczoru odbyła się loteria finałowa. Panie z gminy Terespol, które zapisały się na listę chętnych wzięły udział w losowaniu, w którym do wygrania były kosmetyki pielęgnacyjne. Ponadto od przedstawicieli płci męskiej z Urzędu Gminy Terespol oraz Gminnego Centrum Kultury, każdej z Pań z wyrazami szacunku i uznania został wręczony Kliknij aby powiększyćsymboliczny tulipan.

Czas uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Kobiet niespodziewanie szybko dobiegł końca. Drogim Paniom jeszcze raz życzymy uśmiechu każdego dnia, wszelkiej pomyślności, szczęścia i abyście zawsze czuły się doceniane. Mamy nadzieję, że wieczór spędzony z nami dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, a każda z chwil zapisze się miłym wspomnieniem.