Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

SPORT TO ZDROWIE!

Kliknij aby powiększyćSport to wszelkie formy aktywności fizycznej, które wpływają na poprawienie naszej kondycji. Tak naprawdę z szeroko pojętą aktywnością ma do czynienia każdy w życiu codziennym. Utrzymywanie dobrej formy znacznie podnosi samoocenę, wydolność i ogólne zdrowie psychiczne. Jest wiele przyjemnych sposobów, aby tę aktywność ruchową pobudzić.

>>> Galeria zdjęć <<<

12 września 2021r. na kompleksie boisk „Orlik” w Kobylanach w ramach projektu Lokalny Animator Sportu odbył się DZIEŃ SPORTU w Gminie Terespol. Organizatorami imprezy był Urząd Gminy Terespol oraz Gminne Centrum Kultury w Kobylanach. W programie znalazły się konkursy sportowe zarówno dla dzieci jak i rodziców, m.in.: przeciąganie liny, żonglerka piłką i strzały do bramki, rodzinny bieg w workach czy mecz w piłkę nożną: rodzice vs dzieci. Zabawa była przednia, aura sprzyjała, a humor dopisywał stwarzając Kliknij aby powiększyćidealne warunki do nawiązania więzi i znajomo­ści między rodzicami. Obec­ność bliskiej rodziny i moż­liwość spędzenia z nią wol­nego czasu zapew­niły również dobre samo­poczucie dzieciom uczestniczącym w sportowej imprezie. Na zakończenie każdy, kto zgłosił chęć udziału i okazał zapełnioną pieczątkami kartę uczestnictwa w rodzinnych rozgrywkach otrzymał upominek. 

Współczesny tryb życia sprawia, że większość ludzi, a w szczególności dzieci, rusza się zbyt mało. A przecież budowanie formy i sportowego sposobu myślenia wśród najmłodszych przynosi wiele korzyści w latach późniejszych. Wspólnie zadbajmy o tę aktywność fizyczną, bo to jeden z podstawowych elementów jakości życia niezależnie od wieku!