231. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Terespol

Kliknij aby powiększyćDni Świąt Narodowych upamiętniają najjaśniejsze karty w historii polskiego narodu. Składając hołd twórcom Konstytucji, 3 maja 2022r. odbyły się uroczyste obchody 231 rocznicy uchwalenia największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa.

Część oficjalna uroczystości tradycyjnie rozpoczęła się od hymnu państwowego pod Pomnikiem Niepodległości i Nieznanego Żołnierza w Koroszczynie. Następnie przy dźwiękach werbli złożone zostały wieńce przez delegacje: Urzędu Gminy Terespol, Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej,  Placówek Straży Granicznej w Terespolu i Bohukałach, Komisariatu Kliknij aby powiększyćPolicji w Terespolu, delegację Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Małaszewiczach i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Terespol, a także delegację placówek oświatowych z terenu Gminy Terespol oraz mieszkańców wsi Koroszczyn. Całości uroczystości przyświecały delegacje ze sztandarami OSP Gminy Terespol, S.P. im. J.U. Niemcewicza w Neplach, S.P. im. Orała Białego w Kobylanach, Z.S. im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach oraz Z.S. im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach.

Kliknij aby powiększyćPo zakończeniu części oficjalnej wszyscy przybyli na uroczystości zostali zaproszeni na Piknik Majowy przy Dziele Międzyfortowym Kobylany I.

Piknik majowy, który odbył się przy Dziele Międzyfortowym Kobylany I był kontynuacją obchodów 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Organizatorzy zapewnili uczestnikom bogaty program, a najmłodszym uczestnikom przygotowali wachlarz pełen atrakcji i słodkich niespodzianek w postaci waty cukrowej i lizaków w biało-czerwonych barwach.

Kliknij aby powiększyćPierwszym punktem było otwarcie wystawy pt. „Kolej w obiektywie” autorstwa młodych pasjonatów kolei: Macieja Józefczuka i Piotra Szymborskiego, uczniów Z.S. im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. Po otwarciu wystawy odbyła się prelekcja Pana Józefa Dawidziuka, w której autor przybliżył historię kolei z naszego regionu.

Najmłodsi uczestnicy mogli korzystać z darmowych dmuchanych zjeżdżalni oraz bawić się do woli z animatorkami dobrej zabawy. Ponadto każdy z uczestników mógł posilić się ciepłą kiełbaską z grilla i ogniska.

Kliknij aby powiększyćOrganizatorzy obchodów 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach i to wolne majowe popołudnie postanowili spędzić wspólnie z nami, świętując tak ważne dla naszego narodu patriotyczne wydarzenie.