Finał czwartej edycji konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”

Kliknij aby powiększyćW sobotę 16 lipca 2022r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się Finał czwartej edycji konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”. Do finału awansowało 160 kół gospodyń w trzech kategoriach:

- potrawa z kaszą – na najlepszy produkt z wykorzystaniem kaszy;
- ciasto z owocami – na najlepszy wyrób cukierniczy;
- malowane na drewnie – na najpiękniejsze rękodzieło.

Kliknij aby powiększyćW kategorii „Potrawa z kaszą” w finale uczestniczyło 60 kół gospodyń z całego województwa. Z powiatu bialskiego do finału awansowały 3 potrawy w tym „Schavla” – danie tatarskie, które przygotowało Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. Mimo, że Panie nie zdobyły nagrody to ogromnym wyróżnieniem był sam awans z pierwszego miejsca!

Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski. Na scenie wystąpiły zespoły i kapele ludowe oraz gwiazda – Jacek Wójcicki z zespołem w repertuarze „Jak za dawnych lat”. Nie zabrakło też poczęstunku i degustacji regionalnych przysmaków i potraw wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kliknij aby powiększyćWyjazd był także okazją do spaceru przez Starówkę Zamojską, Park Miejski oraz Twierdzę Zamość. Dołączamy minigalerię i serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

Zamość – miasto idealne!