Dożynki Powiatowe w Rudnikach

Kliknij aby powiększyćW minioną niedzielę 4 września 2022 r. w Rudnikach miało miejsce Powiatowe Święto Plonów. Gospodarzami tegorocznych dożynek była gmina Międzyrzec Podlaski. Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą św., po której nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego, składający się z przedstawicieli gmin powiatu bialskiego niosących wieńce.

Kliknij aby powiększyćNastępnym punktem programu była prezentacja obrzędu dożynkowego rozpoczynająca część oficjalną. Jak co roku odbyły się konkursy. Komisje konkursowe powołane zarządzeniem Starosty Bialskiego, wyłoniły zwycięzców w następujących konkursach:

Nagrodę Starosty Bialskiego za najpiękniejszy wieniec dożynkowy zdobył Drelów, a najpiękniejszym stoiskiem promocyjnym XXII Dożynek Powiatowych w Rudnikach zostało stoisko gminy Międzyrzec Podlaski.

Kliknij aby powiększyćTradycyjnie podczas powiatowego Święta Plonów można było obejrzeć występy zespołów ludowych, wystawy twórców ludowych oraz skosztować potraw regionalnych. Na scenie zaprezentował się m.in.: Zespół Łobaczewianki z Łobaczewa Małego. W godzinach wieczornych natomiast sceną zawładnęły zespoły Disco Polo, m.in.: B-Qull, po którym pojawiła się polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, gwiazda wieczoru – Bryska. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna z zespołem Lider i As.

Kliknij aby powiększyćW tym roku Gminę Terespol reprezentował wieniec dożynkowy wykonany przez: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Samowicz. Pomocą służył również sołtys wsi Samowicze Pan Jan Krzyżanowski. Stoisko promujące gminę Terespol oraz potrawy do degustacji przygotowywali: pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, Koło Gospodyń Wiejskich z Małaszewicz Dużych, Koło Gospodyń Wiejskich „Stowarzyszenie Kobiet Koroszczyn” z Koroszczyna, Koło Gospodyń Wiejskich z Nepli oraz Koło Gospodyń „Czerwone Szpileczki” z Małaszewicz. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację stoiska promocyjnego i przygotowanie wieńca dożynkowego reprezentującego Gminę Terespol na XXII Dożynkach Powiatowych w Rudnikach.