FERIE ZIMOMOWE Z GCK 2023

Tegoroczne Ferie Zimowe z Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach z pewnością nie były czasem straconym! Przekonali się o tym wszyscy, którzy wzięli udział w naszym dwutygodniowym bloku zajęć i wyjazdów.

W pierwszym tygodniu zaprosiliśmy do współpracy niezastąpione Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Terespol, które podczas Kulinarnych Rewolucji rozpieszczały podniebienia wszystkich uczestników przygotowywanymi wspólnie potrawami. Drugi tydzień z kolei spędziliśmy bardzo intensywnie m.in. na wyjazdach, warsztatach plastycznych, grach, quizach i zabawach tematycznych.

>>> Galeria zdjęć - Warsztaty kulinarne w Łobaczewie Małym <<<
>>> Galeria zdjęć - Warsztaty kulinarne w Koroszczynie <<<
>>> Galeria zdjęć - Warsztaty kulinarne w Małaszewiczach Dużych <<<
>>> Galeria zdjęć - Warsztaty plastyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka <<<
>>> Galeria zdjęć - Warsztaty kulinarne w Lebiedziewie <<<
>>> Galeria zdjęć - Warsztaty kulinarne w Kuzawce <<<
>>> Galeria zdjęć - Warsztaty kulinarne w Neplach <<<
>>> Galeria zdjęć - Wyjazd do Lublina <<<
>>> Galeria zdjęć - Kinect Sport <<<
>>> Galeria zdjęć - Wyjazd do Siedlec <<<
>>> Galeria zdjęć - Warsztaty plastyczne - maski karnawałowe <<<
>>> Galeria zdjęć - Bal Karnawałowy <<<

23 stycznia udaliśmy się do Lublina, gdzie jednym z obowiązkowych punktów na mapie rozrywek jest Laser City - Wirtualna Rzeczywistość z masą atrakcji takich jak: LaserTag – Paintball Laserowy, PaintballCity – Paintball Tradycyjny, LaserMaze – Laserowy Labirynt, SaperBox – Magiczna Walizka oraz Strefą VR. To miejsce, w którym można przetestować swoją sprawność fizyczną oraz umiejętność logicznego myślenia niezależnie od wieku.

Kolejną aktywną formą rozrywki tego dnia był park trampolin Strefa Wysokich Lotów, gdzie spełniają się marzenia o lataniu i pokonywaniu grawitacji. W trakcie wizyty dzieci były pod opieką wyszkolonych trenerów - animatorów, którzy zadbali nie tylko o bezpieczeństwo naszych podopiecznych, ale również dopasowywali gry i zabawy na trampolinach do wieku uczestników tak, aby zintegrowały one grupę i sprawiły dużo frajdy.

24 stycznia odbyły się zajęcia stacjonarne w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, na których dzieci rywalizowały w rozgrywkach sportowych na Kinect Sport, rozwiązywały quizy, główkowały się przy puzzlach, wykreślankach i układankach geometrycznych.

W środę 25 stycznia wyruszyliśmy na kolejną wycieczkę, tym razem rodzinnie, do Parku Wodnego Siedlce. Podczas trzygodzinnego pobytu rodzice mogli zrelaksować się w jacuzzy, rozluźnić mięśnie biczami i gejzerami wodnymi, a dodatkowo spędzić aktywnie czas ze swoimi pociechami na mini zjeżdżalni - słoń, armatce wodnej, dzwonku i jeżu wodnym.

Czwartek tradycyjnie wpisał się w kalendarz zajęć z Gminną Biblioteką Publiczną w Kobylanach. 19 i 26 stycznia na warsztatach plastycznych uczestnicy wykonywali upominki dla Babci i Dziadka oraz maski karnawałowe, które były nieodzownym elementem stroju podczas niedzielnego Balu Karnawałowego dla dzieci, zorganizowanego na zakończenie Ferii Zimowych z Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

Bal odbył się w niedzielę 29 stycznia. Przybyły na niego dzieci poprzebierane za najróżniejsze bajkowe postacie: czarodziejki, księżniczki, fantastyczne zwierzaki, piratów, Indian, itp. Pod przewodnictwem animatorów uczestniczyły w różnych zabawach: tańczeniu układów, skakaniu po macie, przeciąganiu liny, pokonywaniu tunelu czy zwijaniu sznurka na czas. W konkurencjach swoje pociechy wspierali rodzice. Dzieci chętnie fotografowały się z pluszowymi maskotkami i przy „karnawałowej” ściance. Mogły również „poszaleć” przy puszczaniu piany i mydlanych baniek. Panował imprezowy klimat nakręcany dobrą zabawą oraz muzyką.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie skorzystali z naszej oferty. Wysoka frekwencja jest dla nas najlepszym dowodem na to, że przygotowane atrakcje były warte Waszego zainteresowania i uczestnictwa. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!