X Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W niedzielę 22 stycznia 2023r. odbył się jubileuszowy X Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wszystkich przybyłych uczestników i gości przywitała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest.

Tradycyjnie przegląd przeznaczony był dla solistów oraz zespołów z powiatu bialskiego. Do konkursu zgłosiło się 19 solistów i 5 zespołów. Soliści występowali w 3 kategoriach. Każdy uczestnik i zespół wykonywał jeden utwór z akompaniamentem lub z podkładem muzycznym.

Występy oceniało Jury powołane przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w składzie:

• Pan Sławomir Mielniczuk - skrzypek, członek Kapeli Podlasiacy i Kapeli Podwórkowej Klawa Ferajna;
  • Pani Marta Daniluk – pracownik Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, oraz
  • Pan Arkadiusz Juźko – nauczyciel muzyki, klarnecista oraz saksofonista w Kapeli Podwórkowej Klawa Ferajna.

Po wnikliwych obradach Jury pod przewodnictwem Pana Sławomira Mielniczuka postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia do  następującym wykonawcom:

W kategorii klasa I-III:

1 miejsce: Kornelia Dzięcioł
2 miejsce: Michał Pytka
3 miejsce: Brajan Bułhak
Wyróżnienie: Wiktoria Kaźniuk

W kategorii klasy IV-VIII:

1 miejsce: Michalina Żuk
2 miejsce: Małgorzata Wasiluk
3 miejsce: Maciej Badalski
Wyróżnienie: Wiktor Klepacki

W kategorii szkoły średnie i starsi:

1 miejsce: Wiktoria Zielińska
2 miejsce: Dominika Bułhak
3 miejsce: Marlena Pytka
Wyróżnienie: Kamila Bartniczuk

W kategorii zespoły:

1 miejsce: Zespół Wokalny „Few Voices” z Janowa Podlaskiego
2 miejsce: Ludowy Zespół Śpiewaczy „Dobrynianki” z Dobrynia Dużego
3 miejsce: Klub Seniora „Złoty wiek” z Małaszewicz
Wyróżnienia: Zespół „Łobaczewianki” z Łobaczewa Małego,
                  Zespół muzyczny ze Szkoły Podstawowej w Horodyszczu.

Nagrodzeni uczestnicy Przeglądu otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, pozostali natomiast dyplomy za udział i upominki. Organizatorzy X Powiatowego Noworocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek serdecznie dziękują uczestnikom oraz przybyłym gościom za obecność.