ZŁOTE GODY W GMINIE TERESPOL

05 lutego 2023 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol miały miejsce uroczyste obchody Jubileuszu 50 – lecia ślubu.

Swoje Złote Gody świętowało tego dnia 12 par.
Państwo: Zofia i Julian Beniuk, Wanda i Witold Hawrot, Weronika i Edward Kondraciuk, Zofia i Stanisław Kuźmiczuk, Gertruda i Henryk Leszek, Wanda i Tomasz Oleszczuk, Irena i Adam Przybyłowicz, Maria i Stanisław Sapiecha, Helena i Antoni Szczepkowskich, Barbara i Stanisław Sztejnes, Irena i Henryk Szutko, Halina i Jan Tworzydło.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie medali, listów gratulacyjnych, złotych róż i upominków za długoletnie pożycie małżeńskie, którego dokonali Wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący Rady Gminy Terespol Pan Mieczysław Romaniuk, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Terespolu Pan Rafał Miszczuk oraz ks. Mirosław Krupski Proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Terespolu.

Nie zabrakło tradycyjnego toastu, tortu i pamiątkowych zdjęć. Oprawę muzyczną natomiast zapewniła wyjątkowa Kapela Podwórkowa Klawa Ferajna z Białęj Podlaskiej.

Każdy z Jubilatów z pewnością pamięta ten dzień, kiedy spoglądając sobie w oczy składali przysięgę małżeńską. I chociaż życie nie zawsze było usłane różami, to przez te wszystkie lata, w dniach trosk i niepowodzeń, byli dla siebie wsparciem. Nasi Dostojni Goście niewątpliwie zdali egzamin z życia, a swoją postawą przekazują pokoleniom kultywowane w „Hymnie o miłości” wartości: że miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Nie unosi się gniewem, nie pamięta złego. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma i że miłość nigdy nie ustaje.

Każda para z tak długim stażem małżeńskim jest wyjątkowa, ma swoją niepowtarzalną historię, i jest przykładem na to, jak ogromna siła tkwi w rodzinie.