Z wizytą w Brześciu - DNI MIASTA BRZEŚĆ

Kliknij aby powiększyćW ostatni weekend lipca w Brześciu odbyło się doroczne święto miasta. Na zaproszenie mera miasta Brześć przybyło wiele delegacji krajowych i zagranicznych z partnerskich samorządów. Wśród nich byli także przedstawiciele Gminy Terespol – Wójt Krzysztof Iwaniuk oraz Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Romaniuk.

Na głównym bulwarze miasta - ulicy Sowieckiej odbyła się parada uliczna niczym w Rio de Janeiro. Podczas weekendu odbywało się też wiele imprez towarzyszących. Dzięki zaproszeniu Miejskiego Centrum Kultury w Brześciu w obchodach święta miasta uczestniczyła również Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest oraz działający przy GCK zespół „Łobaczewianki”, który wystąpił na scenie Teatru Estrada. Całość zakończył imponujący koncert na stadionie Dynama Brześć.

Delegacja uczestników obchodów święta miasta Brześć serdecznie dziękuje za zaproszenie, gościnność, życzliwe przyjęcie oraz mile spędzony czas. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i mamy nadzieję, iż takie spotkania będą odbywały się coraz częściej nie tylko po brzeskiej stronie granicy.