Czwartki z Gminną Biblioteką Publiczną

Makrama to znana już w starożytności technika zaplatania sznurków. Te dekoracyjne dzieła powstają przy użyciu samych rąk, bawełnianego sznurka i specjalnego grzebienia do wyczesywania. To nie tylko sztuka, za pomocą której wykonuje się ozdoby, tą metodą wyplata się również breloki, zawieszki, torby, siatki, podkładki pod talerze, wiszące kwietniki, dekoracje ścienne i okienne itp.

Różnorodność splotów oraz łączenie ich w wymyślne kompozycje pozwala tworzyć bogate wzory i wyroby.

10 sierpnia na czwartkowych zajęciach z Gminną Biblioteką Publiczną w Kobylanach uczestnicy poznali najprostszą technikę wiązania sznurka, tak aby powstało pióro. Taki splot ze sznurka wygląda bardzo naturalnie, co doceniają miłośnicy stylu boho. Makrama ze względu na swój charakterystyczny styl spełnia przede wszystkim funkcję estetyczną. Dzięki takim dekoracjom pomieszczenia stają się przytulniejsze i cieszą oko, tym bardziej że robione są własnoręcznie.