POŻEGNANIE WAKACJI 2023

27 sierpnia 2023r. na Stanicy przy Kąpielisku w Kobylanach odbyła się ostatnia impreza plenerowa zorganizowana w ramach Akcji na Wakacje z Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach pn. „Pożegnanie wakacji”.

Od początku lipca oferowaliśmy mieszkańcom gminy Terespol i okolic bogaty wachlarz zajęć wakacyjnych. W naszej ofercie znalazły się m.in.: turnieje, warsztaty z Gminną Biblioteką Publiczną, spływ kajakowy, rajd rowerowy, paintball, biwak letni, zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, a dodatkowo rodzinne wycieczki do Parku Wodnego Suntago i Białowieży.

Wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy w tym letnim sezonie, nie odbyłyby się gdyby nie hojność naszego włodarza Wójta Gminy Terespol Krzysztofa Iwaniuka i pomysłowość naszej Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach Doroty Szelest.

W ubiegłą niedzielę pożegnaliśmy wakacje na nutę biesiadną. Na scenie zaprezentował się  Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora „Złoty Wiek” z Małaszewicz; Kabaret FiFa RaFa; Kapela Podwórkowa „Caravana” z Białej Podlaskiej oraz Bractwo Akordeonistów Siemiatyckich. Podczas imprezy można było degustować potrawy regionalne przygotowane przez Koła Gospodyń wiejskich z terenu Gminy Terespol, m.in.: KGW Lebiedziew, KGW Kuzawka, KGW Koroszczyn oraz KGW Polatycze. Dzieci mogły korzystać z bezpłatnych dmuchanych zjeżdżalni, a ponadto czekała na nie słodka wata cukrowa oraz zabawy z animatorami. Każdy z uczestników niedzielnego pożegnania wakacji mógł również wziąć udział w mini konkursie wiedzy o gminie Terespol. Warunkiem otrzymania nagrody było wylosowanie na scenie pytania i udzielenie na nie poprawnej odpowiedzi.

W programie niedzielnej imprezy znalazł się też Konkurs Kulinarny na „Najsmaczniejszą Potrawę z Ziemniaka” oraz „Najsmaczniejsze Tradycyjne Ciasto Drożdżowe Słodkie”, który skierowany był do pełnoletnich osób fizycznych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń z terenu Gminy Terespol. Konkurs ogłoszony został 16 sierpnia 2023r. Warunkiem uczestnictwa było dostarczenie zgłoszenia do biura GCK w terminie do 25 sierpnia, a następnie dostarczenie przygotowanego ciasta lub potrawy na miejsce oficjalnego rozstrzygnięcia konkursu tj. teren rekreacyjny przy stanicy w Kobylanach w dniu imprezy, czyli 27.08.2023r.

Do konkursu na „Najsmaczniejszą Potrawę z Ziemniaka” oraz „Najsmaczniejsze Tradycyjne Ciasto Drożdżowe Słodkie” wpłynęło po 6 zgłoszeń. Nagrody w konkursach wręczał Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach Dorota Szelest oraz Przewodnicząca Komisji Konkursowej Pani Agnieszka Drab. A oto laureaci:

„Najsmaczniejsza Potrawa z Ziemniaka”

I miejsce – Kakory - Olga Gawryluk

II miejsce – Krąpielniki nadziewane kurkami - Jolanta Gawryluk

III miejsce – Medaliony ziemniaczane z brokułem i kalafiorem - KGW Neple

„Najsmaczniejsze Tradycyjne Ciasto Drożdżowe Słodkie”

I miejsce – Pączki ziemniaczane z marmoladą - Ewelina Cieloch

II miejsce – Chałka drożdżowa z kruszonką i powidłami jeżynowymi - Sylwia Parafiniuk

III miejsce – Jagodzianki - Bożena Darczuk

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a pozostałym dziękujemy za udział w konkursie.

Na zakończenie wieczoru odbyła się dyskoteka pod chmurką, którą poprowadził Dj RS.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się na terenie Stanicy w Kobylanach aby razem z nami zakończyć i pożegnać letni sezon i wakacje. Dziękujemy również niezawodnym Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Terespol, które zaangażowały się w organizację imprezy.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy umilić ten wakacyjny czas nie tylko najmłodszym, ale również rodzicom, którzy wspólnie ze swoimi pociechami korzystali z naszej wakacyjnej oferty. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas!