Wielkanocne konkursy organizowane przez Samorząd Województwa Lubelskiego

Jesteś członkiem Koła Gospodyń Wiejskich województwa lubelskiego? Weź udział w konkursach na wielkanocne rękodzieła i wygraj atrakcyjne nagrody!

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym tradycje ludowe upamiętniają wydarzenia sprzed ponad 2000 lat, a także ukazują naturalne przemiany w budzącej się do życia przyrodzie.

Mając na celu kultywowanie i upowszechnianie zwyczajów oraz tradycji Świąt Wielkiej Nocy, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego serdecznie zaprasza mieszkańców obszarów wiejskich, działających w Kołach Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursach wielkanocnych:

1. Konkurs na najpiękniejsze palmy wielkanocne „Cudna nienudna palma wielkanocna”.

2. Konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną „Pisanki, kraszanki, jajka malowane”.

3. Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną „Wielkanocne skrapowanie z jajem”.

4. Konkurs na stroik „Lubelskie tradycyjne stroiki wielkanocne”.

Szczegóły konkursów oraz terminy nadsyłania złoszeń dostępne są pod adresem:

Dzień Kobiet 2021

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Kliknij aby powiększyćGdy wolny świat świętował zakończenie II wojny światowej, oni bili sięz wojskami NKWD, KBW, grupami operacyjnymi Urzędu Bezpieczeństwa i Milicji Obywatelskiej. Skutecznie bronili Polaków przed samowolą komunistycznej władzy, rozbijali posterunki, areszty, więzienia, uwalniając zatrzymanych przez bezpiekę. Nie zgadzali się na zniewolenie Polski i pozostali do końca wierni Niepodległej Rzeczypospolitej.

Spośród uczestników antykomunistyczne-go powstania niezłomnych Żołnierzy Wyklętych mało kto doczekał wdzięczności. Dziś nie sposób policzyć inicjatyw przywracających pamięć o Wyklętych walczących w latach 1944 – 1963.

HARMONOGRAM PRACY "ORLIKA" W KOBYLANACH

W związku z zakwalifikowaniem się naszego „Orlika” w Kobylanach do projektu
Lokalny Animator Sportu już 1 marca 2021r. serdecznie zapraszamy
do aktywnego spędzania wolnego czasu!

Zajęcia organizowane przy zachowaniu zasad określonych w przepisach prawa dotyczących aktywności sportowej oraz przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Wystawa on-line „Zapomniane ogniwo. Konspiracyjne organizacje młodzieżowe...
Konkurs „Kulinarne skarby Wielkanocy”

Konkurs dla mieszkańców obszarów wiejskich województwa lubelskiego na opis i przepisy tradycyjnych potraw wielkanocnych.