Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

BIAŁE ANIOŁY

Zespół  Białe Anioły istnieje  od 2007 roku. Opiekę nad nim sprawują Pan Rafał Barszczewski i Pan Artur Chomiuk. W  swoim repertuarze zespół ma tak słynne musicale jak: Romeo i Julia, Taniec wampirów, Kopciuszek, Metro, Opowieść wigilijna.  Do zespołu należą uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Kobylanach, a także uczennice z Gimnazjum Katolickiego im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej. Członkowie grupy często ćwiczą pod okiem specjalistów  od choreografii, śpiewu, tańca. Zajęcia odbywały się, między innymi, z paniami Anną Matlewską, Magdaleną Wieczorek, Katarzyną Sawczuk. Zespół wielokrotnie występował nie tylko w szkołach, ale również w bialskim klubie „Fregata” podczas wręczania nagród w ramach konkursu „Bialskie talenty”. Co roku młodzi artyści prezentują swe umiejętności na gminnym festynie „Kultura bez granic”.

Występ "Białych Aniołów" na Kulturze bez granic w 2010 rokuWystęp "Białych Aniołów" na Kulturze bez granic w 2010 rokuWystęp "Białych Aniołów" na Kulturze bez granic w 2010 roku

Zespół „Białe Anioły” od pięciu lat współpracuje z białoruską formacją taneczną „Rise Dance”, która ma na swoim koncie wiele sukcesów na scenie krajowej jak i zagranicznej. Młodzi adepci tańca z gminy Terespol już po raz drugi mogli gościć w domach swoich rówieśników zza Buga. Podczas trzydniowego pobytu w Brześciu młodzież uczestniczyła w warsztatach tanecznych, poznawała kulturę i obyczaje naszych sąsiadów oraz przekonała się jak ważna jest nauka języków obcych. Uczniowie szlifowali swoją technikę wykonawczą oraz zdobywali nowe umiejętności taneczne pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z Mińska i Brześcia. Warsztaty skierowane były do uczniów w wieku gimnazjalnym na różnym poziomie zaawansowania. Podczas dziewięciu godzin zajęć uczestnicy mieli okazję poznać techniki tańca mobilizujące do pracy nad doskonaleniem własnego poziomu technicznego i artystycznego oraz przyswoić elementy tańców nowoczesnych: Modern, Jazz, Improvisation, Breakdance.

Występ "Białych Aniołów" na Kulturze bez granic w 2011 rokuWystęp "Białych Aniołów" na Kulturze bez granic w 2011 rokuWystęp "Białych Aniołów" na Kulturze bez granic w 2011 roku

Prowadząca zajęcia, opiekunka  formacji” Rise”, Jelena Prowatorowa starała się łączyć różne style taneczne tworząc ciekawe choreografie. Jak sama mówi „Zajęcia z tańca nowoczesnego są mieszanką różnych technik tanecznych obecnych aktualnie w popularnych programach telewizyjnych oraz we współczesnych filmach. Są ciekawą propozycją dla dzieci i młodzieży, których mniej pociąga np. taniec towarzyski. Podstawą jest dla mnie jednak technika jednego z tańców nowoczesnych – tańca jazzowego wykorzystywanego w musicalach, filmach, teatrach muzycznych”.

Oprócz zajęć tanecznych uczniowie Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach mieli też okazję do aktywnego wypoczynku. Wspólnie z rówieśnikami z Białorusi spędzili miłe chwile na wielkim, krytym lodowisku, zachwycali się ogromnym kompleksem Twierdzy Brzeskiej, spędzili miły wieczór na kręgielni i w kinie 5d. Niektórzy mogli uścisnąć dłoń Dziadka Mroza w jego krainie, na terenie białoruskiej części Puszczy Białowieskiej.

Musical Metro 2011Musical Metro 2011Musical Metro 2011

Taniec to nie tylko ruch, ale także wyrażenie swoich emocji. Wierzymy, że nasi podopieczni dzięki takim formom pracy będą mogli wszechstronnie, swobodnie i bezpiecznie rozwijać się a muzyka będzie oddziaływała na ich rozwój i wyobraźnię.

Wspólne tworzenie musicali, zajęcia taneczne to wspaniała forma rozrywki, pomysł na spędzenie czasu, poznanie nowych znajomych oraz odkrywanie ukrytych talentów i możliwości.

Występy zespołu można obejrzeć podczas festynu „Kultura bez granic” i  w czasie uroczystości szkolnych lub gminnych.