MIESZKAŃCY GMINY TERESPOL SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Kliknij aby powiększyćW imieniu Wójta Gminy Terespol serdecznie dziękujemy za życzliwość okazaną podczas zbiórki najpotrzebniejszych artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Ten nieoceniony gest, w trudnych dla naszych sąsiadów czasach, jest wyrazem Państwa empatii i potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy. Do akcji włączyły się następujące podmioty, które przeprowadzały zbiórki:

- Urząd Gminy Terespol
- Gminne Centrum Kultury w Kobylanach
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
- Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kobylanach
- Szkoła Podstawowa im. J.U. Niemcewicza w Neplach
- Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
- Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Małaszewiczach
- Koło Gospodyń Wiejskich z Samowicz
- „Stowarzyszenie Kobiet Koroszczyn”
- Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego
- Gminny Klub Sportowy „Twierdza Kobylany”

Dzień Mężczyzny 2022

Dzień Kobiet 2022

Sztangiści rozpoczęli sezon

Dekoracja najlepszych młodzików - ŁukówPo ciężko przepracowanym dziesięciodniowym zgrupowaniu w Piotrowicach, starty w bieżącym roku rozpoczęli zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Zawody zaowocowały wieloma rekordami życiowymi.

W dniach 25-26 lutego sztangiści wystartowali w Zamościu w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego do 20 lat.

Kiedy pomysłów na ferie brak, z pomocą przychodzi GCK w Kobylanach!

Kliknij aby powiększyćFerie zimowe to nie tylko odpoczynek, ale również okazja do tego by dobrze się bawić. Nie zawsze uatrakcyjnieniem ferii jest wyjazd z rodzicami w góry czy na zimowiska. Często większym powodzeniem cieszą się ciekawe zajęcia w miejscu zamieszkania czy urozmaicone aktywności, angażujące grupy rówieśnicze z lokalnego środowiska. Okazję aby się o tym przekonać miały dzieci z gminy Terespol, które w tym roku skorzystały z oferty Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach.

Kliknij aby powiększyćPierwszy tydzień ferii w gminie Terespol, przypadający w dniach od 14 do 18 lutego 2022r. z pewnością nie był czasem bezużytecznie straconym przed telewizorem czy komputerem. Już pierwszego dnia ponad dwudziestoosobowa grupa uczestniczyła w wyjeździe autokarowym do Kina Merkury w Białej Podlaskiej oraz do Przystani Zabawy w Woskrzenicach Dużych, gdzie pod czujnym okiem opiekunów dzieci mogły szaleć do woli. Zwieńczeniem wyjazdu była smaczna pizza dla wszystkich.

>>> Galeria zdjęć - KINO i Przystań Zabawy <<<

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

"ZNAJOMOŚĆ HISTORII WŁASNEJ OJCZYZNY,
TO WIELKI ZASZCZYT, HONOR I OBOWIĄZEK KAŻDEGO OBYWATELA"

Kliknij aby powiększyćDziś 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, jest to święto państwowe mające na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji, którzy stanowili ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski. Przywracając ich pamięć Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach po raz czwarty przeprowadził "Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych – Bohaterach Niezłomnych – przywróćmy Ich czyny powszechnej pamięci”.