Kliknij aby powiększyć„Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów,
ale tym jaki dystans musiałeś przebyć,
aby dotrzeć w miejsce,
w którym jesteś teraz”

Sport ma niesamowity wpływ na rozwój fizyczny jak i psychiczny człowieka. O ile motywacja na początku jest potrzebna, o tyle w późniejszym czasie dużą rolę odgrywa samodyscyplina.

Doskonale wiedzą o tym nasi sztangiści z Sekcji Podnoszenia Ciężarów, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach, którzy w ostatnim czasie znaleźli się na najwyższym podium podczas zawodów sportowych na szczeblu ogólnopolskim.

BRĄZOWY MEDAL FILIPA
  • 411 czytań

Kliknij aby powiększyćW dniach 15-18 października na obiektach Młodzieżowego Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Bardzo dobrze w imprezie zaprezentowali się młodzi sztangiści sekcji działającej przy Gminnym Centrum Kultury.

Brązowy medal w kategorii wagowej do 81 kg z wynikiem 155 kg wywalczył Filip Kędzierawski. Na najbardziej nielubianym przez sportowców IV miejscu rywalizację ukończył występujący w kat. wag. 45 kg, Bartosz  Krzyżanowski z wynikiem 97 kg. Walkę o brązowy medal, Bartek przegrał tylko o 1 kg. VI lokatę wywalczyła w kat. wag. 45 kg Kinga Bogusz z wynikiem 51 kg. Na X miejscu zawody ukończył występujący w kat. wag. 67 kg Adam Walencik (124 kg). XIV lokatę wywalczył Krystian Rubach - kat. wag. 55 kg z wynikiem 86 kg.

CZWARTY TYTUŁ KACPRA
  • 390 czytań

Kliknij aby powiększyćW dniach 8-11 października w Gdańsku rozegrane zostały  24. Mistrzostwa Polski Juniorek i 64. Juniorów dla lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący sekcję podnoszenia ciężarów, działającą przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

Po trzech wcześniejszych zwycięstwach w młodszych kategoriach wiekowych, tytuł Mistrza Polski Juniorów, wywalczył Kacper Bogusz występujący w kategorii wagowej do 61 kg. W swoim występie uzyskał 203 kg.

Konkurs poezji patriotycznej "WOLNA POLSKA"