III PÓŁMARATON "DO CIEBIE MATKO BIEGNĘ..."

W dniu 20 września 2015r. w Małaszewiczach po raz trzeci odbyła się pielgrzymka do Królowej Podlasia - Półmaraton „Do Ciebie Matko biegnę…”. Organizatorem imprezy był Komitet w składzie: Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kodniu, Parafia pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Małaszewiczach, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu, Gmina Terespol oraz Gminne Centrum Kultury w Kobylanach. Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się Mszą świętą w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Małaszewiczach. Trasa Półmaratonu wiodła przez drogi gminne w Małaszewiczach oraz powiatowe przez Zastawek, Kożanówkę i Kopytów.

III LETNI FESTIWAL BIEGÓW „WROTA WOLNOŚCI” 2015

W dniu 13.09.2015r. w Kobylanach odbył się III letni Festiwal Biegów „Wrota wolności”. W tym roku do ośmiu kategorii zgłosiło się 227 zawodników.

Wszyscy, którzy dotarli do mety otrzymali pamiątkowe medale, a na zwycięzców czekały ufundowane przez Organizatorów puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczali przedstawiciele gminy Terespol: Wójt Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Romaniuk oraz Sekretarz Bogdan Daniluk. Bezpośrednio po dekoracji zwycięzców spośród wszystkich uczestników biegów rozlosowane zostały nagrody niespodzianki.

>>> Wyniki biegów <<<

XXII PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY "KULTURA BEZ GRANIC"

Gwiazda wieczoru Beata Kozidrak z zespołu Bajm

5 lipca 2015 r. na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach miała miejsce XII edycja PRZEGLĄDU FOLKLORYSTYCZNEGO „KULTURA BEZ GRANIC”, której organizatorami był Urząd Gminy Terespol oraz Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach.

GMINNY DZIEŃ DZIECKA
Obchody 224 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA w Gminie Terespol

Wspólne zdjęcie przy pomniku "Wrota Wolności" w Kobylanach2 maja 2015 r. przy Prochowni w Kobylanach z inicjatywy Urzędu Gminy Terespol, Gminnego Centrum Kultury oraz Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol odbyły się uroczystości obchodów 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY MAZUREK WIELKANOCNY

Wspólne zdjącie z uczestnikami konkursuTradycja wypiekania mazurków na Święta Wielkanocne rozpoczęła się już w XVII wieku. Symbolika mazurka powiązana jest z zakończeniem Wielkiego Postu, w czasie którego chrześcijanie przez czterdzieści dni powstrzymywali się od jedzenia potraw mięsnych i słodkich. Słodki mazurek był swego rodzaju nagrodą dla wytrwałych w wierze. Mazurki dawniej przygotowywało się na waflach, andrutach i opłatkach. Są też mazurki biszkoptowe, drożdżowe i oczywiście te najpopularniejsze obecnie, na kruchym spodzie.