• 1263 czytań

Kliknij aby powiększyćPodróż po smakach regionów trwa już osiemnasty rok. Głównym celem konkursu jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Jest to wyjątkowe wydarzenie dla osób, które zdrowo się odżywiają i cenią lokalne produkty.

Kolejna wygrana Twierdzy!!!
  • 1339 czytań

Kliknij aby powiększyćW dniu 22 września na boisku sportowym w Piszczacu odbył się mecz o mistrzostwo Ligi Okręgowej młodzika starszego pomiędzy Lutnią Piszczac, a Twierdzą Kobylany.

Mecz z Piszczacem zaczęliśmy bardzo ospale. Z każdą minutą się rozkręcaliśmy, lecz trzeba było co raz pobudzać naszą drużynę. Prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, co przełożyło się na bramki. Drużyna z Piszczaca w dużej części meczu nie potrafiła wyjść z piłką z własnej połowy boiska. Przeciwnik wybijał piłkę przed siebie a My próbowaliśmy konstruować akcję. Tego dnia nie szło nam totalnie z rozgrywaniem piłki. Warunki tego dnia nie pomagały na dokładne podania, zwody czy też dośrodkowania piłki. Próby akcji drużyny przeciwnej zostawały przejmowane przez Twierdzę i wykorzystywane w postaci bramki poprzez indywidualne umiejętności. W środku pola każdą akcję zaczynał Szymon Kowaluk, który przejmował piłki i nie pozwalał na rozwijanie się akcji drużyny Lutnii Piszczac.

Konkurs Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
Koło Aktywnych Kobiet wyróżnione na Gali Kultury Województwa Lubelskiego
  • 1006 czytań

Kliknij aby powiększyć19 i 20 września b.r. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie gościło II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego. Pierwszy dzień Kongresu zakończyła Gala Kultury, podczas której zostały wręczone wyróżnienia. W gronie laureatów znalazło się Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, które zostało wyróżnione Dyplomem Uznania Zarządu Województwa Lubelskiego za całokształt działalności kulturalnej i społecznej.

Twierdza Kobylany - AP TOP 54 Biała Podlaska I
  • 883 czytań

Kliknij aby powiększyćDnia 15 września o godzinie 10.00. na boisku w Dobryniu Dużym odbył się mecz o mistrzostwo Ligi Okręgowej młodzika starszego pomiędzy Twierdzą Kobylany a Akademią Piłkarską TOP 54 Biała Podlaska. Od pierwszej minuty mecz był bardzo wyrównany, można powiedzieć, że nawet z lekką przewagą naszej drużyny. Stwarzaliśmy sobie sporo sytuacji bramkowych, lecz piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Po akcji Szymona Kowaluka i przepięknym uderzeniu prostym podbiciem pod poprzeczkę prowadziliśmy 1:0.