Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

III LETNI FESTIWAL BIEGÓW „WROTA WOLNOŚCI” 2015
  • 865 czytań

W dniu 13.09.2015r. w Kobylanach odbył się III letni Festiwal Biegów „Wrota wolności”. W tym roku do ośmiu kategorii zgłosiło się 227 zawodników.

Wszyscy, którzy dotarli do mety otrzymali pamiątkowe medale, a na zwycięzców czekały ufundowane przez Organizatorów puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczali przedstawiciele gminy Terespol: Wójt Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Romaniuk oraz Sekretarz Bogdan Daniluk. Bezpośrednio po dekoracji zwycięzców spośród wszystkich uczestników biegów rozlosowane zostały nagrody niespodzianki.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

>>> Wyniki biegów <<<


XXII PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY "KULTURA BEZ GRANIC"
  • 818 czytań

Gwiazda wieczoru Beata Kozidrak z zespołu Bajm

5 lipca 2015 r. na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach miała miejsce XII edycja PRZEGLĄDU FOLKLORYSTYCZNEGO „KULTURA BEZ GRANIC”, której organizatorami był Urząd Gminy Terespol oraz Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<


GMINNY DZIEŃ DZIECKA
Obchody 224 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA w Gminie Terespol
  • 868 czytań

Wspólne zdjęcie przy pomniku "Wrota Wolności" w Kobylanach2 maja 2015 r. przy Prochowni w Kobylanach z inicjatywy Urzędu Gminy Terespol, Gminnego Centrum Kultury oraz Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol odbyły się uroczystości obchodów 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

 

 

   


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY MAZUREK WIELKANOCNY
  • 795 czytań

Wspólne zdjącie z uczestnikami konkursuTradycja wypiekania mazurków na Święta Wielkanocne rozpoczęła się już w XVII wieku. Symbolika mazurka powiązana jest z zakończeniem Wielkiego Postu, w czasie którego chrześcijanie przez czterdzieści dni powstrzymywali się od jedzenia potraw mięsnych i słodkich. Słodki mazurek był swego rodzaju nagrodą dla wytrwałych w wierze. Mazurki dawniej przygotowywało się na waflach, andrutach i opłatkach. Są też mazurki biszkoptowe, drożdżowe i oczywiście te najpopularniejsze obecnie, na kruchym spodzie.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<


DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL
  • 801 czytań

W dniu 8 marca 2015r. w Sali konferencyjnej urzędu Gminy Terespol miało miejsce pierwsze gminne świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Dzień ten w bieżącym roku był świętem szczególnym, gdyż to właśnie 8 marca, 25 lat temu uchwalono ustawę o samorządach.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<