DOŻYNKI POWIATOWE W SOSNÓWCE - 03.09.2017r.

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej jako organizator Dożynek Powiatowych, które odbędą się 3 września 2017r. w Sosnówce serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursach, które zostaną rozstrzygnięte i nagrodzone podczas Święta Plonów.

Jak co roku prowadzone będą konkursy: na wieniec dożynkowy, na ekspozycję promującą miasto/gminę Powiatu Bialskiego, na najlepszy wypiek ciasta chlebowego. Oceny  poszczególnych konkursów dokonają Komisje Konkursowe powołane przez Starostę Bialskiego.

>>> Regulamin konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy <<<

>>> Regulamin konkursu na ekspozycję promującą gminę <<<

>>> Regulamin konkursu "Nasz chleb najlepszy" <<<

>>> Karta zgłoszenia " Nasz chleb najlepszy" <<<

KULTURA BEZ GRANIC 2017

"TWIERDZA KOBYLANY" NAJLEPSZA!

Kliknij aby powiększyćW niedzielę 18 czerwca 2017r. na szkolnych obiektach sportowych w Sworach odbyły się IV Powiatowe Igrzyska Sportowo – Rekreacyjne Ludowych Zespołów Sportowych. W konkurencji drużynowej: Piłka Nożna Mężczyzn wzięła udział sekcja piłki nożnej „Twierdza Kobylany” działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

OTWARCIE WYSTAWY W PROCHOWNI W KOBYLANACH

Kliknij aby powiększyć20 czerwca 2017r. w Prochowni w Kobylanach miało miejsce otwarcie wystawy pt. Losy Oficerów Twierdzy Brzeskiej. Wystawa ta jest owocem współpracy Gminy Terespol oraz Muzeum Twierdzy Brzeskiej, które w tym roku podpisało umowę współpracy z Gminnym Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach. Otwarcia dokonali: Dyrektor GCK w Kobylanach - Dorota Szelest i inicjator wystawy, kierownik Fortu V Muzeum Twierdzy Brzeskiej - Aleksander Korkotadze.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY TERESPOL
Szkolenie BLGD

Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania
serdecznie zaprasza na szkolenie, które zorganizowane będzie

20 czerwca 2017r. o godz. 13.00
w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zalesiu

Szkolenie skierowane jest do potencjalnych beneficjentów
wsparcia na tworzenie i rozwój przedsiębiorczości z obszarów gmin:
Terespol (gmina miejska i gmina wiejska), Piszczac, Kodeń.