Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gminie Terespol

Kliknij aby powiększyć


ZŁOTE GODY W GMINIE TERESPOL 2017
  • 1811 czytań

Kliknij aby powiększyć5 lutego 2017 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbyło się uroczyste spotkanie, na którym obchodzono Jubileusze 50, 55 i 60-cio lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Złote Gody tego dnia świętowało 13 par z Gminy Terespol: Ewa i Jerzy Chmielewscy, Celina i Feliks Klebaniuk, Janina i Aleksander Klebaniuk, Anna i Aleksander Kuczer, Zofia i Władysław Litwiniuk, Teresa i Kazimierz Michalak, Krystyna i Kazimierz Pawluczuk, Stefania i Adolf Parchimiuk, Ewa i Andrzej Pietrusik, Krystyna i Edward Ponieważ, Teresa i Mirosław Reducha, Janina i Tadeusz Saj, Danuta i Witold Winiarek.

>>> Galeria zdjęć <<<


XXII Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich
  • 957 czytań

Kliknij aby powiększyćW dniach 28-29.01.2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich. Organizatorom tej corocznej imprezy kulturalnej o zasięgu międzynarodowym przyświecają następujące cele: kultywowanie i pielęgnacja tradycji bożonarodzeniowych, prezentacja kolęd charakterystycznych dla tradycji wschodnio-słowiańskich ze szczególnym uwzględnieniem wielokulturowego i wielowyznaniowego Południowego Podlasia, wzajemna prezentacja dorobku kulturowego, wymiana doświadczeń, wzajemne poznanie i integracja środowisk wielokulturowych w ramach wspólnoty, przywracanie roli kolęd w pogłębianiu religijności narodów.


FERIE ZIMOWE Z GMINĄ TERESPOL
  • 1002 czytań

Kliknij aby powiększyćW ubiegłą niedzielę 22 stycznia 2017r. Gminne Centrum Kultury rozpoczęło Ferie zimowe. Pierwszym punktem tygodniowego planu atrakcji był Noworoczny Bal Przebierańców, który odbył się w Sali Konferencyjnej UG Terespol.

> Galeria zdjęć z Balu Przebierańców <


CHOINKA I SPOTKANIE OPŁATKOWE W MAŁASZEWICZACH DUŻYCH
  • 1126 czytań

Kliknij aby powiększyćW dniu 08 stycznia 2017r. w świetlicy w Małaszewiczach Dużych odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczestnicy – ks. Proboszcz i mieszkańcy naszej wsi dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia. Młodzież śpiewała i grała kolędy. Spędziliśmy niedzielne popołudnie w miłej świątecznej atmosferze.


SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KOBYLANACH
  • 1127 czytań

Kobylany, 09.01.2017r.

Sprawozdanie z działalności Gminnej Biblioteki Publicznej
w Kobylanach za 2016 rok

Zbiory biblioteczne (w tym zakup nowości wydawniczych):

Stan księgozbioru na 31.12.2016 r. to 5052 woluminów, w tym:

literatura piękna dla dzieci i młodzieży - 1006,
literatura piękna dla dorosłych
- 2873,
literatura popularno – naukowa
- 1173.

Ogółem w 2016r. przybyło 282 woluminów. Biblioteka otrzymała również dofinansowanie ze środków Biblioteki Narodowej, dzięki któremu dokonano zakupu 80 woluminów.