AKCJE NA WAKACJE - LIPIEC 2023
Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Terespol

XVIII Festiwal "KULTURA BEZ GRANIC" 2023

XIV edycja Konkursu „Piękne bo bialskie” w Gminie Terespol

Jak co roku konkurs odbył się w dwóch kategoriach:

- Gospodarz Roku
- Najpiękniejszy Ogród Roku

Wzorem lat ubiegłych warunkiem uczestnictwa w tegorocznej edycji było dostarczenie zgłoszenia wraz z oświadczeniem wyrażającym zgodę na udział w konkursie. Zgłoszenia wpłynęły jedynie w kategorii Najpiękniejszy Ogród Roku. Komisja konkursowa powołana Zarządzeniem Nr 28/23 Wójta Gminy Terespol w dniu 15 maja br. dokonała wizji lokalnych 2 zgłoszonych ogrodów.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Terespol

V Rodzinny Piknik Strzelecki

W niedzielę 11 czerwca 2023r. na terenie strzelnicy sportowej przy Forcie w Kobylanach odbył się V Rodzinny Piknik Strzelecki. Głównym organizatorem imprezy był Klub Strzelecki Kaliber przy udziale Urzędu Gminy Terespol oraz Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach.

Wśród atrakcji jakie zapewnili Organizatorzy swoim uczestnikom znalazły się m.in. pokaz sprzętu 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz Policji. Nie zabrakło również prezentacji broni kolekcjonerskiej członków Klubu Strzeleckiego „Kaliber”, wystaw przygotowanych przez Magazyn Uzbrojenia, Markowe Militaria, Delta Optical, jak również pokazu sprzętu i armat Regimentu Artylerii Książęcego Domu Księcia Radziwiłła z Terespola.