V RODZINNY PIKNIK STRZELECKI

ECHA PRZESZŁOŚCI CZĘŚĆ XIX

Ostatni etap rozbudowy Twierdzy Brzeskiej przypadł na lata 1912–15. W tym czasie wzniesiono 12 fortów, które miały tworzyć nową, główną linię obrony (II Pierścień). Cztery z tych obiektów znajdują się po polskiej stronie, a jednym z nich jest Fort „L”.

Fort „L” został zbudowany we wsi Lebiedziew (obecnie w pobliżu trasy 816), w parciu o projekty przygotowane przez carskich inżynierów: gen. Konstantego Wieliczko, gen. Nestora Bujnickiego i płk. Małkowa – Panina. Kształtem był zbliżony do fortów w Koroszczynie i Kobylanach. Różnice w szczegółach wynikły z lokalnych uwarunkowań terenu. Tak jak pozostałe forty z tego okresu nie został całkowicie ukończony, ale etapowe wznoszenie umożliwiało jego wykorzystanie w celach bojowych.

Czwartki z Biblioteką!

25 maja w przeddzień obchodzonego jako wyraz szacunku dla wszystkich mam Dnia Matki, Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylanach zorganizowała warsztaty plastyczne w ramach cyklicznych czwartków z Biblioteką. Podczas spotkania robiliśmy francuskie kwiaty z papieru, które mają niewątpliwy urok, a samodzielne ich wykonywanie daje dużo satysfakcji nie tylko z tytułu kreatywnie spędzonego czasu ale również bardzo prostej techniki, ponieważ wystarczy ozdobny papier, nożyczki i klej lub taśma, aby rozpocząć pracę. Mamy nadzieję, że wykonane samodzielnie przez dzieci kwiaty sprawią mamom przyjemność i będą cieszyć swoim pięknem przez długi czas.

Informacja dla wystawców - XVIII Festiwal „Kultura bez Granic” 2023

Szanowni Państwo!

Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach serdecznie zaprasza do wystawienia stoiska promocyjnego niezarobkowego podczas XVIII Festiwalu „Kultura bez Granic” 2023!

Impreza odbędzie się dnia 1 LIPCA 2023r. (sobota) na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach (Gmina Terespol, powiat bialski, woj. lubelskie). Część oficjalna rozpoczyna się o godz. 17:00.

Gwiazdą wieczoru będzie VARIUS MANX & Kasia Stankiewicz!

Warunkiem wyznaczenia miejsca wystawienniczego
jest przesłanie ZGŁOSZENIA do dnia 16 czerwca 2023r.

Wszelkie informacje udzielane są pod nr telefonu: 83 411 20 63

>>> Formularz zgłoszenia <<<