Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

KS TWIERDZA KOBYLANY

LIGA BIAŁA PODLASKA
KLASA A GRUPA I

 

Aktualności:

 

Obóz Piłkarski KS Twierdza Kobylany w Burzeninie

Dzień Sportu
w Gminie Terespol

III miejsce Twierdzy
w województwie

Awans Twierdzy Kobylany

Twierdza Kobylany najlepsza

Otwarcie boiska przy pomniku "WROTA WOLNOŚCI"

Mecz inauguracyjny
KS Twierdza Kobylany
- Roskosz-Grabanów

I etap budowy boiska
w Kobylanach zakończony

 

   

Twierdza Kobylany to nowopowstała, prężnie rozwijająca się sekcja piłki nożnej, która od lipca 2016r. rozpoczęła swą działalność pod skrzydłami Gminnego Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach.

Kliknij aby powiększyć

Pomysł utworzenia klubu rodził się i dojrzewał wśród zagorzałych fanów piłki nożnej z Gminy Terespol od ponad dwóch lat. Głównym inicjatorem założenia klubu był mieszkaniec Kobylan Kamil Krawczyk, który w 2015 r., wspólnie z Panem Pawłem Cabanem - animatorem sportu na Orliku przy Zespole Szkół im. Orła Białego w Kobylanach, doprowadził do pierwszych nieformalnych rozmów i spotkań z osobami zainteresowanymi powstaniem klubu piłkarskiego. 

Kliknij aby powiększyćSwój udział w podjęciu decyzji o utworzeniu sekcji miał również Wójt Gminy Terespol, który wielokrotnie wypowiadał się na turniejach rozgrywanych na Orliku, o możliwości wykorzystania nowego boiska przy pomniku „Wrota Wolności”.

Mając odpowiednie wa-runki do treningów oraz 33 chętnych i ambitnych zawodników, pozostało znaleźć trenera i przed-stawić wizję utworzenia klubu Wójtowi Gminy oraz Pani Dyrektor GCK, co niezwłocznie poczyniono. W marcu 2016r. odbyło się pierwsze formalne spotkanie w Urzędzie Gminy Terespol, które zakończyło się wydaniem pozytywnej decyzji o utworzeniu klubu.
Idąc za ciosem już w maju 2016 r. rozpoczęły się procedury licencyjne, a w sierpniu oficjalnie powstała Sekcja Piłki Nożnej Twierdza Kobylany, działająca przy Gminnym Centrum Kultury
. W międzyczasie powstał herb klubu w barwach żółto-zielonych, na którym widnieje lis - symbol Gminy Terespol. Prezesem została Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest, kierownikiem drużyny mianowano Pana Pawła Cabana, trenerem natomiast został Kamil Poczynajło – mieszkaniec Małaszewicz, wieloletni zawodnik Ligii Okręgowej, student AWF w Białej Podlaskiej. Regularne treningi  Twierdzy Kobylany odbywają się od 16 lipca 2016 r. w każdą środę i piątek, na nowym boisku przy pomniku Wrota Wolności w Kobylanach.

W lipcu 2018 roku z drużyną pożegnał się trener Kamil Poczynajło, objął ją człowiek blisko związany z Twiedzą od samego początku Pan Paweł Caban. Pod jego wodzą ekipa z Kobylan zajęła 11 miejsce w lidze.

Od sierpnia 2019 roku KS Twierdza Kobylany ma nowego trenera, jest nim Pan Jan Jakubiec, szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzący w ostatnim czasie Tytana Wisznice. Nowy trener i nowe rozdanie, z racji tego opaskę kapitańską otrzymał Bartosz Kukawski, jeden  z najbardziej doświadczonych graczy w zespole.

Kliknij aby powiększyć

Aktualny skład drużyny:

Trener: Jan Jakubiec

Grzegorz Sawczuk - Bramkarz
Marcin Broniewicz -Bramkarz
Krzysztof Piasecki - Środkowy Obrońca
Bartosz Kukawski (Kapitan) - Środkowy Obrońca
Sebastian Śreniawski - Prawy Obrońca
Piotr Wołoszuk - Lewy Obrońca/Środkowy Pomocnik
Sebastian Piasecki - L.Ob./P.Ob./Środk.Ob./ Środk.Pom.
Dawid Oniszczuk - Środkowy Pomocnik/Napastnik
Sebastian Sacharuk - Środkowy Pomocnik/ Napastnik
Kamil Wereda - Prawy Pom./Lewy Pom./Lewy Napastnik
Andrzej Łuciuk - Prawy Pomocnik/Lewy Pomocnik
Marek Cydejko - Środkowy Pomocnik/ Napastnik
Kamil Krawczyk - Napastnik
Jakub Kapczuk - Napastnik
Wojtek Jankowski - Lewy Pomocnik
Piotr Trochimiuk - Środkowy Pomocnik
Daniel Krakowiak - Prawy Pomocnik
Paweł Biegaj - Lewy Obrońca
Damian Dac - Prawa Obrona/Prawy Pomocnik
Bartłomiej Klekotka - Środkowy Pomocnik