Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

KULTURA BEZ GRANIC 2019 - PRZEWODNIK
 
 

 

 

Zespół PECTUS


Zespół PECTUS powstał w 2005 roku w Rzeszowie. Skład grupy tworzą bracia: Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej. W 2012 roku zespół rozpoczął pracę nad wspólnym albumem. W maju 2012 roku ukazał się pierwszy utwór, zagrany i zaśpiewany w braterskim składzie – „Dla Ciebie”.

Kliknij aby powiększyć

Pectus dzisiaj - zaprasza słuchaczy w muzyczną podróż, przez kraje i brzmienia, które sam odkrywa. Muzycy dotykają także innych obszarów, takich jak, przestrzenie szeroko rozumianego bluesa, country, dźwięki szkockich wyżyn. Chwytliwymi melodiami niosą pozytywne przesłanie, że z pomocą najbliższych możemy zmieniać świat wokół siebie na lepsze, że każdy jest panem własnego  losu.

Grupa ma na koncie szereg przebojów m.in. „Jeden moment”, „Oceany”, „Szkoła marzeń”, „Iluzja” czy też „Barcelona”, która trafiła do ścisłej dziesiątki festiwalu Top Trendy (2012), natomiast z Opola zespół przywiózł dwie Super Jedynki (2013).

2018 rok dał album Pectus „Akustycznie”. Cała płyta została nagrana na tzw. "setkę”. Dzięki temu album ma w sobie nieuchwytny klimat i tworzy intymny kontakt artystów, ich żywej muzyki z odbiorcą. Gościem specjalnym płyty jest Włodek Pawlik. Album zawiera premierowy utwór pt. „Do góry nogami”.