Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

KULTURA BEZ GRANIC 2019 - PRZEWODNIK
 
















 

 

 

XVI odsłona Festiwalu już za nami...


Kliknij aby powiększyćJuż po raz szesnasty Gmina Terespol oraz Gminne Centrum Kultury w Kobylanach zapewnili wszystkim zwolennikom wyśmie-nitej zabawy wieczór pełen niespodzianek i atrakcji.

29 czerwca 2019 r. na scenie XVI Festiwalu Kultury bez Granic zaprezentował się szeroki przekrój wykonawców z gatunku muzyki POP, ROCK, DISCO POLO oraz HIP HOP. Jak co roku prezentowany był dorobek lokalnych Kliknij aby powiększyćtwórców ludowych, zarówno w dziedzinie rękodzieła, jak i promowania własnych zdolności i talentów. Ponadto na uczestników festiwalu czekały miody z lokalnych pasiek oraz produkty regionalne przygotowane specjalnie na tę okazję przez lokalne koła gospodyń wiejskich.

>>> Galeria zdjęć <<<

W tym roku imprezę tradycyjnie uświetniły znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz nasi przyjaciele zza wschodniej granicy, m.in. Polonijny Zespół Pieśni i Tańca KAROLINKA z Brześcia na Białorusi, w którego repertuarze Kliknij aby powiększyćznajdują się polskie tańce narodowe oraz przyśpiewki z różnych regionów Polski, również z Podlasia. Bezpośrednio po barwnym występie grupy na scenie pojawiła się wyjątkowa formacja kobieca ZOUZY - cztery fanta-styczne instrumentalistki oraz charyzmatyczna wokalistka Sabina Nycek, która podbiła serca widzów VI edycji The Voice of Poland. Pełne wdzięku i uśmiechu dziewczyny inspirują się stylowymi latami 70 oraz folkiem, co w połączeniu z popowym charakterem tworzy podczas koncertu Kliknij aby powiększyćwyjątkową harmonię.

Kolejną gwiazdą festiwalu był kultowy zespół nurtu Disco Polo BOYS z głównym liderem, założycielem, kompozytorem i autorem tekstów Marcinem Millerem na czele. Grupa zaprezentowała wiele niezapo-mnianych hitów, m.in. Jesteś szalona, Wolność oraz nowości Najpiękniejsza dziewczyno czy Moja kochana.

Kliknij aby powiększyćWśród wykonawców na scenie wystąpił również lokalny młodzieżowy zespół HARD GOCK, który działa przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Jest to nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla nich wyróżnienie i ogromna szansa by zaprezentować się tak szerokiej publiczności. Repertuar zespołu to nie tylko utwory rockowe. Zespół występuje w różnych konfiguracjach wokalno - instrumentalnych dzięki czemu jest w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy m.in. piosenkami Anny Jantar, Raya Charlsa, Alicii Keys, Kayah i wielu innych artystów polskich i zagranicznych.

Kliknij aby powiększyćPrzed godziną 21:00 nadszedł czas na główną gwiazdę wieczoru Zespoł PECTUS, który tworzą bracia. Podczas występu artyści zabrali słuchaczy w muzyczną podróż przez kraje i brzmienia bluesa, country i dźwięki szkockich wyżyn. Chwytliwymi melodiami nieśli pozytywne przesłanie, że z pomocą najbliższych możemy zmieniać świat wokół siebie na lepszy. Grupa zaprezentowała szereg przebojów m.in. Jeden moment, Oceany, Szkoła marzeń, Iluzja czy też Barcelona wprowadzając na scenę charakterystyczny nieuchwytny klimat, tworzący intymny kontakt artystów, ich żywej muzyki z odbiorcą.

Kliknij aby powiększyćPo tym jakże klimatycznym koncercie na scenie pojawiła się rockowa formacja CLöDIE, na czele której stoi obdarzona drapieżnym i niecodziennym głosem Klaudia Trzepizur - wokalistka i frontmenka, uczestniczka IV Edycji The Voice of Poland. Zespół w ostatnim czasie zasłynął ze swojej akustycznej wersji coveru Zombie - The Creanberries, który opublikowany został w lipcu 2018r., a dzisiaj ma już ponad 10 mln odsłon na YT i tysiące pochlebnych komentarzy z całego świata. Klaudia swoją charakterystyczną barwą głosu, charyzmą i pozytywną energią bez wątpienia porwała publiczność w Kobylanach.

Kliknij aby powiększyćPodczas XVI odsłony festiwalu zaprezentowane zostało również widowisko multimedialne "Wolność jest w nas!", które miało na celu podkreślenie częściowo wolnych wyborów, przełomowego momentu dla Polski sprzed 30 lat. Zaprezentowana w pokazie droga Polaków do wolności to niezwykle rozbudowany plenerowy spektakl przestrzenno-graficzny, który pozwolił widzowi znaleźć się w samym centrum akcji dostarczając niezapomnianych wrażeń. Cała przestrzeń miejsca, w którym odbywał się pokaz, wypełniony był niesamowitymi efektami, otaczającymi widza namacalnym kolorowym światłem oraz specjalnie opracowanymi grafikami.Kliknij aby powiększyć

Bezpośrednio po pokazie nadszedł czas na ostatni występ wieczoru grupę JEDEN OSIEM L, który zasłynął nowatorskim podejściem do gatunku Hip-Hop. W 2003 roku ukazał się ich pierwszy album „Wideoteka”, a singlem promującym płytę był utwór Jak zapomnieć, który błyskawicznie stał się hitem zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Pomimo późnych godzin wieczornych koncert zgromadził sporą grupę fanów i zwolenników tej dziedziny muzyki. Bezpośrednio po występie, na zakończenie emocjonującego wieczoru dla najwytrwalszych odbyła się dyskoteka pod chmurką, którą poprowadził niezastąpiony DJ FanTomasz, konferansjer i wodzirej festiwalu.     

Kliknij aby powiększyćNa tegorocznej imprezie nie zabrakło też innych atrakcji, bowiem dla najmłodszych przygotowane były niespodzianki w postaciach bajecznych szczudlarzy z okolicznościowymi balonami, animatorka, tatuaże dla chłopców, kolorowe warkoczyki dla dziewczynek, wesołe miasteczko, stoiska handlowe z zabawkami, słodyczami oraz wszelkiego rodzaju stoiska gastronomiczne. Ponadto gościliśmy liczne grono pasjonatów jednośladów z Klubu Motocyklowego Monsters Biała Podlaska.

Organizatorzy XVI Festiwalu „Kultura bez Granic” serdecznie dziękują za pomoc przy organizacji i zabezpieczeniu imprezy:

Służbom mundurowym: PSP JRG w Małaszewiczach, Policji, SG; Pogotowiu Ratunkowemu, gminnym służbom OSP, pracownikom UG Terespol.

Sponsorom: DB CARGO S.A. z siedzibą w Zabrzu, firmie Eko-Bug Sp. z o.o. z siedzibą w Kobylanach oraz Przedsiębiorstwu Usługowo – Handlowemu AGROSTOP Zdzisław Androsiuk.

Patronom medialnym: TVP Lublin, Polskie Radio Lublin, Katolickiemu Radio Podlasie, Dziennik Wschodni; tygodnikom: Słowo Podlasia, Podlasiak, Wspólnota Bialska, Echo Katolickie; portalom: Biała24, Podlasie24, Bialskie Forum oraz PulsMiasta.tv

Wystawcom: Gliniane obrazki - Monika Gos, Mydełka naturalne - Edyta Zabielska, Galeria Sztuki - Iwona Abraszek, Siergiej Kazak - malarstwo, Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, Koło Gospodyń Wiejskich w Neplach, Stowarzyszenie Kobiet Koroszczyn, Regiment Artylerii Książęcego Domu Radziwiłłów, Związek Pszczelarzy „Podlasie” Koło „Południe” w Białej Podlaskiej, Faberlic Diana Zasiuk.

Pozostałe video i fotorelacje: 

>>> Videorelacja z wydarzenia - portal "Bialskie Forum"

>>> Pectus - To, co chciałbym Ci dać (YouTube)

>>> Clödie - Sweet Child O'Mine (YouTube)

>>> fotorelacja na stronie Urzędu Gminy Terespol

>>> fotorelacja - tygodnik "Słowo Podlasia"

>>> fotorelacja - tygodnik "Podlasiak"

>>> fotorelacja I - portal "Biała24"

>>> fotorelacja II - portal "Biała24"

>>> fotorelacja - portal "Podlasie24"