Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

KULTURA BEZ GRANIC 2019 - PRZEWODNIK
 
 

 

 

Uczestnicy Festiwalu


Polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Karolinka"

Zespół „Karolinka” powstał w 1991 roku z inicjatywy Walentyny i Jana Trzeciaków, absolwentów Studium Instruktorów Polonijnych Zespołów Artystycznych w Lublinie. W skład zespołu wchodzi 100 osób – tancerze oraz muzycy kapeli ludowej. W repertuarze zespołu znajdują się wszystkie polskie tańce narodowe oraz przyśpiewki z różnych regionów Polski, w tym z Polesia i Podlasia. Ponadto zespół dostojnie reprezentuje kulturę taneczną i muzyczną Białorusi, Ukrainy i Rosji.

Kliknij aby powiększyć

Grupa występowała wielokrotnie na festiwalach krajowych i międzynarodowych, m.in. w Nowym Sączu, Lublinie, Warszawie, Krakowie, Elblągu, Mrągowie, Rzeszowie, Iwoniczu Zdroju, Niemczech, Portugalii, na Ukrainie oraz w Kanadzie.

Z okazji 25-lecia „Karolinki” w Brześciu na Białorusi odbył się koncert, który stał się okazją, do zaprezentowania publiczności zarówno najmłodszego składu, jak i artystów związanych z Karolinką" od początków jej istnienia. W koncercie wzięła udział Delegacja Senatu w składzie Wicemarszałek Senatu Marii Koc i Senator Grażyny Sztark. Senackiej delegacji towarzyszył Ambasador RP na Białorusi Konrad Pawlik.

Zespół Hard GOCK

Zespół Hard Gock powstał w 2009 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury, gminy Terespol z inicjatywy p. Andrzeja Maziejuka, jako grupa uczniów chcąca nauczyć się grać na różnych instrumentach. Repertuar grupy to głównie muzyka rockowa.

Kliknij aby powiększyć

Skład zespołu przez 10 lat zmieniał się kilkukrotnie. Swoim udziałem zaszczycili między innymi: Zuzanna Stefaniuk, Katarzyna Czerwińska, Bartłomiej Wojewoda, Grzegorz Maryniuk, Gabriela Głuch, Weronika Klebaniuk, Emilia Jawtoszuk, Łukasz Patrejko, Mateusz Głuch, Kamil Kopciuszuk, Wojciech Grunwald, Weronika Stoma, Aleksandra Daniluk.

Obecnie w grupie grają: Mikołaj Korpysz - bas, Kinga Czeczko - śpiew, Julia Połynko - śpiew, Julia Daniluk - gitara, Mikołaj Bochenek - gitara, Michał Mazur - perkusja.

Ważniejsze osiągnięcia zespołu: w 2013 roku Hard Gock został Laureatem "Bialskiego talentu"; w 2015 zajął 3 miejsce na konkursie ogólnopolskim „RockwMok” natomiast w 2018 roku na ogólnopolskim przeglądzie "Krótkie spięcie" w Siedlcach - 2 miejsce.

Obecnie Hard Gock działający przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach, ciągle koncertuje oraz tworzy własny materiał, który na pewno zaprezentuje w Kobylanach!