Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

XII Sejmik Kobiet Powiatu Bialskiego
  • 288 czytań

8 marca 2023r. na zaproszenie Starosty Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka przedstawicielki Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, Kół Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora z gminy Terespol, wzięły udział w XII Sejmiku Kobiet Powiatu Bialskiego.

>>> Galeria zdjęć <<<

Głównym punktem programu był koncert Mateusza Ziółko – wokalisty, autora muzyki i tekstów, zwycięzcy trzeciej edycji The Voice of Poland, który obecnie jest jedną z największych  gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jego piosenka ,,W płomieniach" stała się najczęściej granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych. Podobny sukces odniosła piękna ballada ,,Bezdroża" wykonana u boku Sylwii Grzeszczak. Najnowsze single ,,Weź mnie",  ,,Vis a Vis" oraz „Lubisz nas”, to kolejne utwory, które podbijają playlisty. Nostalgiczny, wzruszający i przepełniony romantyzmem koncert Mateusza oraz dialog jaki prowadził z publicznością ukazał oblicze otwartego, sympatycznego mężczyzny z poczuciem humoru, którego przez życie niosą najważniejsze wartości takie jak wiara, nadzieja i miłość. 


Dzień Kobiet 2023


SPRZEDAŻ WĘGLA TYLKO DO KOŃCA MARCA!

Informujemy, że wpłaty na zakup węgla przez osoby fizyczne przyjmowane będą wyłącznie

do 31 marca 2023 roku.

 NA PODSTAWIE WPŁAT

ZOSTANIE ZAMÓWIONY WĘGIEL,

NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI ZWROTU ŚRODKÓW!!!

Cena węgla - 1900 zł/t

Zasady sprzedaży węgla:

  1. Złożenie wniosku na zakup węgla po preferencyjnych cenach w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
  2. Wpłata na konto bankowe o numerze: 13 1020 1260 0000 0402 0014 0228 w PKO BP S. A. przelewem lub w kasie Urzędu Gminy Terespol. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko osoby która złożyła wniosek i jest uprawniona do preferencyjnego zakupu węgla, jego ilość i sortyment tj. groszek lub orzech.
  3. Punkt dystrybucji węgla w gminie Terespol - Spółka EKO - BUG w Kobylanach, ul. Słoneczna 7, (tel. 833751539, kom. 601362806).
  4. Po opłaceniu proszę czekać na telefon ze Spółki z informacją o terminie odbioru węgla (faktura przy odbiorze). Cena węgla nie obejmuje transportu do posesji.

Festiwal Polska od Kuchni - trwają zapisy do konkursów dla KGW
  • 319 czytań

Zabawa, koncerty, telewizja, wieka estrada a przede wszystkim najlepsza atmosfera oraz zaangażowanie Kół Gospodyń Wiejskich – to główni bohaterowie Festiwalu „Polska od Kuchni”.

Ta wyjątkowa i niepowtarzalna trasa jedzie w Polskę już po raz trzeci!

Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, Organizatorzy Festiwalu „Polska od Kuchni” już po raz trzeci zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.


Sprawozdanie z działalności sekcji podnoszenia ciężarów GCK Kobylany za 2022 rok
  • 286 czytań

Małaszewicze, 28.02.2023r.

 

Sprawozdanie z działalności
Sekcji Podnoszenia Ciężarów
GCK Kobylany za 2022 rok

 

W 2022 roku treningi sekcji podnoszenia ciężarów prowadzone były w siłowni oraz   w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. Celem zajęć była nauka i doskonalenie techniki dwuboju olimpijskiego oraz doskonalenie sprawności ogólnej i specjalnej do podnoszenia ciężarów. Treningi odbywały się pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku  w godzinach 13.30-16.30).


NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
  • 434 czytań

„Naród, który traci pamięć, traci sumienie”

Zbigniew Herbert

 

Pierwszego marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w 1951r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i 7 jego najbliższych współpracowników.

>>> Galeria zdjęć <<<

Ta tragiczna data została uznana za symboliczny dzień żołnierzy polskiego, powojennego, niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia. Walcząc z nowym agresorem musieli zmierzyć się z propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandytami reakcyjnego podziemia”. Mobilizacja i walka „Żołnierzy Wyklętych” była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko radzieckiej agresji i polskim władzom komunistycznym, ale też przykładem antykomunistycznej konspiracji zbrojnej. Temat Żołnierzy Wyklętych stał się szerzej znany dopiero na początku lat 90-tych XX wieku. Dzięki determinacji  rodzin, towarzyszy walki  i Lidze Republikańskiej, która w 1993r. na Uniwersytecie Warszawskim przygotowała wystawę „Żołnierze Wyklęci-antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944r.”