- 288 czytań
8 marca 2023r. na zaproszenie Starosty Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka przedstawicielki Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, Kół Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora z gminy Terespol, wzięły udział w XII Sejmiku Kobiet Powiatu Bialskiego.
Głównym punktem programu był koncert Mateusza Ziółko – wokalisty, autora muzyki i tekstów, zwycięzcy trzeciej edycji The Voice of Poland, który obecnie jest jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jego piosenka ,,W płomieniach" stała się najczęściej granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych. Podobny sukces odniosła piękna ballada ,,Bezdroża" wykonana u boku Sylwii Grzeszczak. Najnowsze single ,,Weź mnie", ,,Vis a Vis" oraz „Lubisz nas”, to kolejne utwory, które podbijają playlisty. Nostalgiczny, wzruszający i przepełniony romantyzmem koncert Mateusza oraz dialog jaki prowadził z publicznością ukazał oblicze otwartego, sympatycznego mężczyzny z poczuciem humoru, którego przez życie niosą najważniejsze wartości takie jak wiara, nadzieja i miłość.
Informujemy, że wpłaty na zakup węgla przez osoby fizyczne przyjmowane będą wyłącznie
do 31 marca 2023 roku.
NA PODSTAWIE WPŁAT
ZOSTANIE ZAMÓWIONY WĘGIEL,
NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI ZWROTU ŚRODKÓW!!!
Cena węgla - 1900 zł/t
Zasady sprzedaży węgla:
- Złożenie wniosku na zakup węgla po preferencyjnych cenach w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
- Wpłata na konto bankowe o numerze: 13 1020 1260 0000 0402 0014 0228 w PKO BP S. A. przelewem lub w kasie Urzędu Gminy Terespol. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko osoby która złożyła wniosek i jest uprawniona do preferencyjnego zakupu węgla, jego ilość i sortyment tj. groszek lub orzech.
- Punkt dystrybucji węgla w gminie Terespol - Spółka EKO - BUG w Kobylanach, ul. Słoneczna 7, (tel. 833751539, kom. 601362806).
- Po opłaceniu proszę czekać na telefon ze Spółki z informacją o terminie odbioru węgla (faktura przy odbiorze). Cena węgla nie obejmuje transportu do posesji.
- 319 czytań
Zabawa, koncerty, telewizja, wieka estrada a przede wszystkim najlepsza atmosfera oraz zaangażowanie Kół Gospodyń Wiejskich – to główni bohaterowie Festiwalu „Polska od Kuchni”.
Ta wyjątkowa i niepowtarzalna trasa jedzie w Polskę już po raz trzeci!
Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, Organizatorzy Festiwalu „Polska od Kuchni” już po raz trzeci zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.
- 286 czytań
Sprawozdanie z działalności
Sekcji Podnoszenia Ciężarów
GCK Kobylany za 2022 rok
W 2022 roku treningi sekcji podnoszenia ciężarów prowadzone były w siłowni oraz w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. Celem zajęć była nauka i doskonalenie techniki dwuboju olimpijskiego oraz doskonalenie sprawności ogólnej i specjalnej do podnoszenia ciężarów. Treningi odbywały się pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku w godzinach 13.30-16.30).
- 434 czytań
„Naród, który traci pamięć, traci sumienie”
Zbigniew Herbert
Pierwszego marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w 1951r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i 7 jego najbliższych współpracowników.
Ta tragiczna data została uznana za symboliczny dzień żołnierzy polskiego, powojennego, niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia. Walcząc z nowym agresorem musieli zmierzyć się z propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandytami reakcyjnego podziemia”. Mobilizacja i walka „Żołnierzy Wyklętych” była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko radzieckiej agresji i polskim władzom komunistycznym, ale też przykładem antykomunistycznej konspiracji zbrojnej. Temat Żołnierzy Wyklętych stał się szerzej znany dopiero na początku lat 90-tych XX wieku. Dzięki determinacji rodzin, towarzyszy walki i Lidze Republikańskiej, która w 1993r. na Uniwersytecie Warszawskim przygotowała wystawę „Żołnierze Wyklęci-antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944r.”